مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: این عملیات با استناد به قانون توزیع عادلانه آب و در جهت حفاظت از منابع آب های زیر زمینی این امور انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری همشرقی، راما حبیبی با اعلام خبر انسداد 4 حلقه چاه غیرمجاز، گفت: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی با اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته چهار حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  315 متر و با دبی یک لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.
حبیبی با اشاره به اینکه این عملیات با استناد به قانون توزیع عادلانه آب و در جهت حفاظت از منابع آب های زیر زمینی این امور انجام شد، افزود: طی این مدت در بخش آب های سطحی، 10 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی نصب سه دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار انجام شد.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی اذعان داشت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان، ضمن هشدار به متخلفین و متعرضین به منابع ارزشمند آب که جزو سرمایه های ملی به حساب می آیند، خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.

انتهای پیام/*