مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 37 هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همشرقی، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه، با اعلام خبر  انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 37 هزار متر مکعب آب، گفت: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای کلفور و روستای لاسم چشمه در مجموع به عمق 25 متر و با دبی سه 3 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 37 هزار  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب ضمن تقدیر از همکاری تنگاتنگ و موثر قوه قضائیه با امور آب شهرستان فیروزکوه در برخورد با تخلفات مربوطه، افزود :  طی ماه گذشته تعداد 13 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی،80 اخطاریه در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر و 84 حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفت.

 مدیر امور منابع آب فیروزکوه  در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیرمجاز از آب زیرزمینی خاطرنشان کرد : هرگونه حفر و بهره برداری از چاههای غیرمجاز جرم محسوب شده و امور آب شهرستان فیروزکوه با همکاری دستگاه قضایی، با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.

 
انتهای پیام/*