رستمی گفت: وزارت نیرو برنامه‌ای برای تخصیص بودجه نداشته و مشکلات زیست محیطی را دلیل توقف پروژه تامین آب شهر پردیس عنوان می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری همشرقی، محمد رستمی، مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه خاتم الانبیا، با اشاره به توقف پروژه تامین آب شهر پردیس اظهار کرد: آب شهر پردیس باید از سد لار تامین شود و قرار بر این شد که یک تونل هفت کیلومتری حفاری شود، تا آب‌ های هدر رفته از سد لار با توجه به اینکه سد لار نشتی دارد، از طریق تونل 27 کیلومتری به سد لتیان برسد.

وی افزود: در واقع آب پردیس از سد لتیان تامین می ‌شود و طول تونل 27 کیلومتر بوده که سه و نیم کیلومتر از آن حفاری شده و مابقی به دلیل نبود اعتبارات نقدینگی عملاً متوقف شده است.

مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه خاتم با اشاره به تخصیص بودجه وزارت نیرو برای اتمام پروژه هم تصریح کرد: وزارت نیرو هیچ برنامه‌ای برای تخصیص بودجه ندارد، پیگیری ‌هایی را داشته ‌ایم و حتی راهکارهایی هم در اختیار مسئولان وزارت نیرو گذاشته ‌ایم؛ وزارت نیرو مشکلات زیست محیطی را بهانه می ‌کند و از ادامه پروژه سر باز می ‌زند.

رستمی در پایان تاکید کرد: نزدیک به 350 میلیارد تومان تجهیزات در آن منطقه وجود دارد که برای حفاری تونل انتقال قرار داده ‌ایم، اما پروژه هم اکنون به دلیل عدم تخصیص اعتبارات تعطیل شده است؛ با توجه به پیگیری ‌هایی که از وزارت نیرو داشته ‌ایم، به پاسخ واضح و روشنی دست نیافته ‌ایم.

 
انتهای پیام/*