وزیر بهداشت، گفت: اگر کرونا را مهار نکنیم هیچ چیز در کشور آرام نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، سعید نمکی، در مراسم روز ملی بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت، نه تنها یک سازمان حمایتگر بلکه یک بنگاه اقتصادی است.
وی ادامه داد: اولین اولویت در سازمان بیمه سلامت، توجه به منطق اقتصاد سلامت بود.
نمکی با عنوان این مطلب که اگر کرونا را مهار نکنیم هیچ چیز در کشور آرام نخواهد بود، گفت: اولین اولویت ما باید کنترل کرونا باشد.
وی افزود: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری قرار شد قرارگاه اجرایی برای مدیریت کرونا تشکیل شود، زیرا من به عنوان وزیر بهداشت نمی‌توانم جاده‌ها را ببندم، مغازه‌ها را پلمب کنم و…، شاهد بودیم در جاهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردیم چگونه مشکلات ما دو چندان شد و این در حالی بود که این مرد حکیم بزرگ، خودشان یکی از مراعات کننده ترین افراد در نظام جمهوری اسلامی بودند.
نمکی با اشاره به سختی‌هایی که بحران کرونا بر نظام سلامت کشور تحمیل کرده است، گفت: شاید به زبان نیاوریم اما در ۱۵۰ سال گذشته فکر نمی‌کنم وزارتخانه‌ای همچون ما دچار چنین مشکلاتی شده باشد.
وی افزود: در حالی آمار مرگ و میر کرونا به بیش از ۴۰۰ نفر در روز رسیده است که روزهای سخت و بغض آلودی را طی می‌کنیم. خداوند شاهد است شب‌های طولانی را نخوابیدم تا اکسیژن به یک بیمارستان در یک شهرستان برسد. خداوند شاهد این رنج‌ها هست، اما در کنار نظام سلامت بیمه‌ها می‌توانند با فعالیت بیشتر به کمک ما بیایند.
وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم مداخله جدی تر بیمه‌ها در کنترل بحران کرونا، اظهار داشت: امروز بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی در اوج تنگدستی هستند. امروز در این جنگ بیولوژیک قبل از آنکه سربازها کشته شوند، سردارها جان خود را از دست می‌دهند. در این بحران پزشکان و متخصصان بسیار زیادی که جایگزین کردن آنها سخت خواهد بود از بین رفته اند.
وی ادامه داد: درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها به ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و این در حالی است که حتی برای خرید روزانه خود نمی‌دانند که قیمت‌های فردا چگونه خواهد بود.
 
انتهای پیام/*