رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: تمامی مراحل اخذ مجوز موزه به پایان رسیده و ساختمان اختصاصی آن نیز در شهر کیلان توسط شهرداری این شهر آماده بهره‌برداری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، شهرام شریفی با اشاره به آخرین وضعیت تاسیسات گردشگری با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی این مراکز در بازه‌های زمانی مختلف اظهار داشت: ویروس کرونا صدمات بسیار زیادی به صنعت گردشگری در نقاط مختلف وارد نموده و شهرستان دماوند نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.
وی با اشاره به اینکه  ویروس کرونا در حوزه سرمایه‌گذاری تاثیر چندانی نداشته است، در پی شیوع ویروس کرونا با همفکری و همدلی متصدیان تاسیسات گردشگری گام های موثری در راستای حفظ وضعیت موجود برداشته شده اما با تداوم شرایط برخی از اماکن ناچار به تعدیل نیرو و یا تعطیلی موقت شدند.
شریفی در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به متصدیان تاسیسات گردشگری، تصریح کرد: با توجه به ابلاغ دستورالعمل‌هایی از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با معرفی سامانه‌ای در این خصوص متقاضیان نسبت به ثبت‌نام اقدام کردند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند تاکید کرد: با توجه به کیفیت ارائه خدمات در این شهرستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بهره برداران حوزه گردشگری و ایجاد احساس امنیت برای گردشگران ورودی در چند ماه اخیر میزان استقبال گردشگران افزایش یافت.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شرایط موجود بازه زمانی نامشخصی دارد، باید خود را با شرایط وفق دهیم و دراین راستا همواره بر رعایت مسائل بهداشتی توسط مجموعه‌های گردشگری و گردشگران تاکید داریم و این موضوع در سطح شهرستان در حال تقویت است.
شریفی در خصوص آخرین وضعیت راه‌اندازی موزه در این شهرستان گفت: تمامی مراحل اخذ مجوز موزه به پایان رسیده و ساختمان اختصاصی آن نیز در شهر کیلان توسط شهرداری این شهر آماده بهره‌برداری است، اما به منظور تامین تجهیزات امنیتی و ویترین‌های حفاظتی و همچنین طرح محتوایی موزه نیازمند اعتبار هستیم.
انتهای پیام/*