رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس گفت: فردی که یک راس کل سه ساله را در منطقه حفاظت شده حوزه جغرافیایی شهرستان پردیس شکار کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، عزیز میکائیلی در خصوص دستگیری شکارچی غیرمجاز در پردیس گفت: شکارچی متخلف در محدوده روستای باغکمش با همکاری کلانتری شهر بومهن دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شد.
وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه با نیروی انتظامی و در جریان گشت و پایش منطقه توسط مامورین کلانتری بومهن فردی شکارچی غیر مجاز با لاشه یک راس حیات وحش کشف و مراتب پس از اطلاع به یگان محیط زیست شهرستان صورتجلسه و جهت تعیین تکلیف و طی مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی شهرستان قرار گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس اظهار داشت: حدود ۸۵ درصد شهرستان پردیس در داخل پهنه های حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است و به استناد قوانین و مقررات ملاک عمل به ویژه قانون صید و شکار و قانون مجازات اسلامی، شکار غیر مجاز حیات وحش علاوه بر پیگیری کیفری علیه متخلفان، پیگرد حقوقی و جبران غرامت و خسارت سنگین را نیز به دنبال دارد.
میکائیلی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه ۱۵۴۰ و شماره تلفن ۷۶۲۷۲۹۲۵ آماده دریافت اخبار و گزارشات شهروندان محترم در طول شبانه روز است و شهروندان می توانند موارد تخلف را اطلاع بدهند.
 
انتهای پیام/*