نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سوال این است با چه عقل، منطق و چه تدبیری نان و آب مردم را به سیاست بازی‌های آمریکایی‌ها که دشمن بالفطره ایران هستند ربط می‌دهید!؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان، گفت: ۱۳ آبان تنها روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیروی خط امام نیست بلکه ۱۳ آبان روز مقاومت بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که در سال ۴۳ و در چنین روزی ماموران رژیم منحوس پهلوی، حضرت امام را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند

وی افزود: روز ۱۳ آبان روز حماسه دانش آموزان ایران اسلامی و روز تحقیر آمریکا به وسیله نیروهای انقلاب است. روزی که تداعی گر منازعه ۷۰ ساله تاریخی ملت قهرمان و نستوه ایران با خوی استکبار رژیم متجاوز ایالات متحده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران و جهانیان می‌دانند که استکبار ستیزی یکی از ارکان و اضلاع این مکتب است و مستضعفان عالم و امت اسلامی این خصیصه را جزو ویژگی انقلاب اسلامی می‌دانند زیرا مکتب امام و پرورش یافتگان این مکتب در کنار مظلومان و در مقابل زورگویان جهان قرار گرفته و همواره ثابت کرده اند که نظام سلطه پوسته‌ای بیش نیست و بسیار شکننده است.

قاضی زاده هاشمی متذکر شد: ۱۳ آبان از یک سو نماد زیاده خواهی و سلطه طلبی آمریکا و دشمنی بی چون و چرا به ملت ایران در یک قرن اخیر است و از سوی دیگر نشان شکست هیمنه قدرت پوشالی مستکبران عالم است. روزی است که مردم سرافراز ایران و همه مستضعفان جهان نشان دادند که دیوار ستم شکستنی است و آمریکای جهان خوار نیز بنا به تعبیر امام (ره) هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی اظهار داشت: امروز به اذعان خود مسئولان آمریکایی دیگر هیچ مسیری برای تحریم‌های بیشتر علیه ملت ایران نمانده است و علیرغم همه سختی‌ها و سوء مدیریت‌های موجود و مشکلات اقتصادی ناشی از آنها شاهد استقلال بیش از پیش جمهوری اسلامی و حرکت در جهت رشد و کمال ملت بزرگ و ریشه دار ایران هستیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی این روز تاریخی را گرامی می‌دارد و معتقد است امروز استکبارستیزی و مبارزه با استکبار معنا و مفهوم عینی‌تری دارد. تمرکز بر توان داخلی و قدرتمند شدن در همه حوزه‌ها، چالش‌ها و سیاست‌های زورگویانه آمریکا در دنیا ضرورت دارد که موضع گیری منفعلانه و تسلیم در برابر زورگویی و زیاده خواهی‌های دولت‌های غربی خصوصاً آمریکا که به هیچ اصول انسانی، قانونی و بین المللی که حتی وعده خود آنان است، پایبند نیستند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: کیست که نداند نظام سلطه به سردمداری آمریکا همچنان علیه ملت‌ها و از جمله ملت ایران، خباثت و توطئه و خیانت می‌کند و آنها در مورد ملت ایران تاکنون از هیچ اقدام خصمانه‌ای فروگذار نکرده اند و علاوه بر تحریم‌های ظالمانه در چهار دهه اخیر، در شرایط همه گیری ویروس منحوس کرونا نیز به آب و آتش می‌زنند تا از ارسال هر گونه محموله دارویی برای کاهش آثار این بیماری در ایران جلوگیری کنند.

وی افزود: غافل از اینکه این مردم با اتکا بر توان داخلی، توان عبور از همه مشکلات و سختی‌ها را دارند که نمونه بارز آن تولید و ساخت و تامین اقلام مورد نیاز برای مقابله با کرونا به همت جوانان این مرز و بوم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون در چنین شرایطی که جوانان خلاق و توانمند کشورمان بارها قدرت و توان داخلی را با عزم راسخ ثابت کرده اند، چشم به بازی سیاسی داخل آمریکا دوختند و منتظر خیمه شب بازی شومن های آمریکایی بودند خطا و اشتباه راهبردی است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ملت فهیم ایران به خوبی می‌داند که سیاست‌های راهبردی استکباری ایالات متحده آمریکا علیه استقلال ملت‌ها علی الخصوص مردم ایران با انتخاب این جمهوری خواه و آن دموکرات تفاوت بنیادی و عملکردی نخواهد داشت. مگر ما کم از هر دو جریان حاکم بر آمریکا آسیب دیده ایم؟

وی گفت: مگر کم از هر دو جریان اهانت و گستاخی شنیده ایم؟ آیا این همه دشمنی، ترور و تحریم‌های ظالمانه و خرابکاری و توطئه و در آغوش گرفتن رذل ترین دشمنان ملت ایران و قاتلان خون پاک‌ترین جوانان این مرز و بوم کافی نیست که باز هم به این جماعت سرتا پا خباثت اعتماد کنیم؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برادران و خواهران! چشم امید داشتن به هرجریانی در آمریکا و وابسته کردن مسائل کشور از جمله در حوزه اقتصاد به موضوعات بیرونی خصوصاً انتخابات آمریکا به منظور منحرف کردن افکار عمومی از ناکارآمدی مدیریتی، خیانتی بزرگ و نابخشودنی است. سوال این است با چه عقل، منطق و چه تدبیری نان و آب مردم را به سیاست بازی‌های آمریکایی‌ها که دشمن بالفطره ایران هستند ربط می‌دهید؟

وی با بیان اینکه دشمن، دشمن است، چه جورج باشد چه دونالد، افزود: مساله مهمتر اعتماد به نفس مدیران کشور است که در این شرایط با برنامه ریزی درست، فشارهای طاقت فرسا را از روی دوش ملت ایران بردارند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار بود با توسل به انتخاب مردم آمریکا ما در اینجا تصمیم بگیریم پس چه نیازی به انتخاب مردم ایران بود؟ در حال حاضر مردم بزرگ ایران من و شما را در مجلس و دولت برگزیده اند تا با علم به همه مشکلات و دشمنی‌ها برای عبور از تنگناها چار جویی کنیم و از سختی روزگار عبورشان دهیم پس نباید از زیر بار این مسئولیت به بهانه‌های واهی و گرفتن انگشت اتهام به سوی دیگران شانه خالی کرد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه اصلا مدل غربی‌ها از جمله آمریکایی‌ها و درست کردن پلیس خوب و بد برای اجرای راهبردهای خودشان است، اظهار داشت: بازی انتخاباتی آمریکا که رای مردم‌شان بیشتر نمایش دوگانه ساختگی قدرت است فریب افکار عمومی آمریکا و جهان را به دنبال خواهد داشت.
وی تاکید کرد: اکنون باید براساس تجربه این سال‌ها در مواجهه با دولت آمریکا و کشورهای اروپایی از مسیر دوگانه ساختگی قدرت در آمریکا به داخل کشور و شرطی سازی امور خودداری کنیم و راه را بر سودجویان ببندیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار اشت: براساس تدابیر رهبر انقلاب آنچه برای ملت اسلامی حائز اهمیت است، تامین منافع اسلام با رعایت عزت، حکمت و مصلحت و اتخاذ تصمیمات درست مبتنی بر توان داخلی از جمله ثبات اقتصادی برای برون رفت از مشکلات کنونی کشور است.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه همه ما بی‌تردید می‌دانیم که استراتژی دائمی آمریکا ممانعت از تثبیت و رشد انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود، افزود:  او در ابتدای این استراتژی و انقلاب اسلامی همزمان با بلوکه کردن دارایی‌های منقول و غیرمنقول ایران در آمریکا و دیگر کشورها آنها را در جهت قطع رابطه و دخالت در امور داخلی ایران و همراه سازی و تسلیح بعضی از آنها جهت حمله به ایران تحریک و تشویق کردند.
وی خاطرنشان کرد: کودتاهای نظامی مثل کودتای نوژه جهت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی طراحی و تا مرحله‌ی اجرا عملیاتی شد و در مقابله با انقلاب اسلامی ایران گونه‌های متعددی از جمله تحریک اقوام، ایجاد بحران‌های سیاسی در شهرها و استان‌های مرزی و تشکیل گروه‌های منافق و مزدور را به انجام رساند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همین قدرت در ابتدای انقلاب ترور بسیاری از شخصیت‌های انقلابی ایران را در دستور کار قرار دادند، تاکید کرد: تازه‌ترین داغی که بر دل ملت ایران گذاشت شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود.
قاضی زاده هاشمی با بیان این‌که آنچه مسلم است دشمنی‌ها و فتنه‌انگیزی‌های آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی از جمله تحریم‌های کورکورانه و دیوانه‌وارش همچنان ادامه دارد، گفت: با کمال تاسف ماهیت دولت آمریکا بر کینه‌توزی بوده و تغییری نکرده و نمی‌کند.
وی با بیان اینکه آمریکای امروز همان آمریکای جهان‌خوار و تروریست‌پرور است، افزود: آمریکا همان مربی ساواک در دوران ستم‌شاهی خاندان پلید پهلوی قبل از انقلاب اسلامی است چرا که ماهیت انقلاب اسلامی تثبیت سبک زندگی نوین ایران باشکوه مبتنی بر فرهنگ شکوهمند و غنی اسلام ناب محمدی است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر پایه این همه دشمنی و جنایات پی در پی است که در فرهنگ امامین انقلاب، ملت مقاوم ایران دشمن اصلی جمهوری اسلامی یعنی آمریکای جنایتکار را شیطان بزرگ می‌داند و به همین دلیل است که هنوز شعار باشعور تمام ملت و مسئولان انقلابی ایران «مرگ بر آمریکا» است.
 
انتهای پیام/*