سیامک افروزی درباره زمان ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده برای ضدعفونی کردن سالن مسابقات گفت: اگر تهویه سالن مناسب باشد، زمان در نظر گرفته شده کافی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال، برنامه هفته نخست متمرکز لیگ برتر والیبال مردان کشور را اعلام کرد که ۱۸ مسابقه در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه ۱۸، ۲۰ و ۲۲ آبان‌ماه برگزار خواهد شد. این دیدارها در ساعت‌های ۱۱، ۱۴ و ۱۷ در خانه والیبال تهران و سالن فدراسیون انجام می‌شود و تیم‌ها در هتل مد نظر خود اسکان خواهند یافت.

سیامک افروزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اسکان تیم‌ها در هتل‌های مد نظر خود و تاثیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: وظیفه اصلی کنترل پروتکل بهداشتی تیم‌ها بر عهده سرپرستان و پزشکان تیم‌ها است. فدراسیون می‌تواند رندوم و نامحسوس تیم‌ها را کنترل کند. اینکه از فدراسیون بخواهیم تیم‌ها را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنترل کند، خواسته‌ای غیر معقول است چرا که تعداد تیم‌ها زیاد است.

پزشک تیم ملی والیبال در ادامه تاکید کرد: اتفاقاً اگر تمام تیم‌ها در یک هتل اسکان نداشته باشند بهتر است چرا که تجمع کاهش می‌یابد. ۱۴ تیم در مسابقات حضور دارند و به طور میانگین با جمعیتی حدود ۳۰۰ نفر مواجه هستیم. اکثر بازیکنان نیز با یکدیگر دوست هستند و ممکن است در اتاق‌های یکدیگر تجمع کنند و کنترل این شرایط سخت‌تر است.

وی افزود: مسابقات قرار است متمرکز برگزار شود تا تیم‌ها به جای انجام سه سفر برای سه بازی یک سفر تا تهران انجام دهند و تردد زیادی در فرودگاه و هواپیما نداشته باشند. از طرف دیگر نیز بین هر هفته ۱۵ روز فاصله وجود دارد تا اگر تیمی مبتلا به کرونا شود زمان کافی برای بهبود و ریکاوری داشته باشد.

افروزی تاکید کرد: اگر شرایط طوری بود که هتل بسیار بزرگی با امکانات عالی وجود داشت که ۷-۸ رستوران داشت و هر تیم در یک طبقه اسکان می‌یافت با تجمع همه تیم‌ها در یک هتل موافق بودیم.

پزشک تیم ملی درباره نحوه تست گیری کرونا از تیم‌ها نیز گفت: پیشنهاد این بود به جای حضور همه بازیکنان و تیم‌ها در آزمایشگاه مورد تایید فدراسیون، یک نفر در هتل محل اقامت تیم‌ها حاضر و تست انجام شود. امیدوارم این پیشنهاد که مورد موافقت نیز قرار گرفت عملی شود. صحبت‌های خوبی در نشست هم اندیشی مطرح شد و برگزاری سه بازی در یک هفته تعداد سفرها را کاهش می‌دهد. کرونا را نمی‌توان به صفر رساند اما امیدوارم این روش حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد در روند کاهشی ابتلا به کرونا موثر واقع شود.

افروزی درباره فاصله زمانی ۳۰ دقیقه برای ضدعفونی کردن سالن میان دو مسابقه نیز گفت: تمام مسابقات ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه طول نخواهد کشید و ممکن است برخی از بازی‌های یک ساعت و نیم به پایان رسد. اگر سالن‌ها تهویه هوای مناسبی داشته باشند و درب رختکن باز باشد، ۳۰ دقیقه زمان مناسبی برای ضد عفونی است چرا که در صورت تهویه مناسب ویروس به کف سالن نشست دارد. مسئله مهم ضدعفونی کردن است. اگر نظارت درستی برای ضدعفونی کردن سالن صورت گیرد مشکلی وجود نخواهد داشت. امیدوارم عزیزانی که زحمت ضدعفونی کردن را بر عهده دارند به درستی این کار را انجام دهند و تیم‌ها آسیب نبینند. اقداماتی که فدراسیون والیبال انجام می‌دهد در جهت کاهش ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا است تا بتوانیم مسابقات را به سلامت به پایان برسانیم و تیم ملی نیز متضرر نشود.

پزشک تیم والیبال سایپا در پایان درباره وضعیت بازیکنان تیمش گفت: بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند و نتیجه آخرین تست آنها منفی شد و همه به تمرینات بازگشتند.

 
انتهای پیام/*