معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار پردیس گفت: با توجه به نرخ رشد جمعیت شهرستان، تلاش برای احداث فضای کتابخانه ای در نقاط مختلف امری ضروری و همیشگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، توکل لطفی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار پردیس، با تاکید بر تاثیر مثبت برگزاری منظم، هدفمند و با خروجی مناسب جلسات انجمن کتابخانه های عمومی بر بسیاری از امور فرهنگی و اجتماعی گفت: برگزاری جلسات انجمن مرکزی کتابخانه های عمومی در سطح بخش، شهرستان و استان منجر به یکپارچه شدن اقدامات و استفاده از حداکثر توان حوزه های مختلف برای پیشبرد امور خواهد شد.
معاون فرماندار پردیس در ادامه وضعیت کتابخانه های شهرستان را از نظر زیربنا و تعداد راضی‌کننده ندانست و افزود: با توجه به نرخ رشد جمعیت شهرستان، تلاش برای احداث فضای کتابخانه ای در نقاط مختلف امری ضروری و همیشگی است و یاری شهرداری ها، دهیاری ها و شرکت عمران شهر پردیس را می طلبد.
وی در خصوص مباحث جلسه انجمن مرکزی کتابخانه های عمومی خاطر نشان کرد: در خصوص پیرامون اجرای طرح شاداب سازی کتابخانه های شهرستان، جانمایی کتابخانه عمومی در شهر بومهن، برنامه ریزی مداوم برای تسهیل شرایط دسترسی به کتابهای موجود در کتابخانه ها با توجه به محدودیت‌های اعمال شده ناشی از بیماری کرونا، وضعیت کتابخانه های فعال شهرستان و گزارش هفته کتاب تبادل نظر انجام گرفت.
وی در ادامه تاکید کرد: مقرر شد به منظور تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شیخ بهایی در شهر پردیس با شهردار پردیس و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلسه ای انجام گرفته و سابقات کتابخوانی با موضوعات مختلف از جمله مدیریت شهری از طریق فضای مجازی و با همکاری شهرداری ها برنامه ریزی و اجرا شود.
لطفی در خصوص مصوبات جلسه بیان داشت: برگزاری جلسه‌ای با حضور امور مساجد شرق استان و ائمه جماعات مساجد برای بهره برداری بهتر از فضا و ظرفیت مساجد به منظور ایجاد و استقرار کتابخانه، اختصاص بخشی از سرای محله هوافضا در شهر بومهن به کتابخانه عمومی و برنامه ریزی و حضور بیشتر کتابخانه های شهرستان در فضای مجازی برای برقراری ارتباط بهتر میان متقاضیان و کتابخانه های شهرستان از مصوبات جلسه بود.
انتهای پیام/*