مدیر گروه پاتوبیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از درگیر شدن با ویروس‌ها تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی،  محمدرضا پورمند گفت: کرونا ویروس یک بیماری حاد تنفسی است که ریه‌ها را کاملاً درگیر می‌کند.
وی با اشاره به شیوع آنفلوانزا در روزهای سرد سال، افزود: استفاده از ماسک علاوه بر اینکه می‌تواند از ابتلاء به کرونا ویروس پیشگیری کند، می‌تواند سال کم آنفلوانزایی برای ما رقم بزند. بنابراین، توصیه جدی ما این است که مردم علاوه بر زدن ماسک، فاصله فیزیکی را رعایت کرده و دست‌های خود را تمیز نگه دارند تا با کمترین آسیب از این ایام عبور کنیم.
پورمند در ارتباط با پیشنهاد تعطیلی شهرهای درگیر کرونا، گفت: بحث‌هایی است که آیا تعطیلی باید اتفاق بیافتد و جامعه را تعطیل کرد، اما آنچه مسلم است اینکه سازمان بهداشت جهانی هنوز با این موضوع مشکل دارد.
وی ادامه داد: در تعطیلی‌ها باید به شرایط اقتصادی افراد جامعه نگاه کرد و اینکه از نظر اجتماعی و بیماری‌های روحی و روانی که فاصله‌های اجتماعی این بار می‌تواند ایجاد کند، توجه داشت.
پورمند گفت: در هر جامعه‌ای باید به دستورالعمل‌های بهداشتی که صادر می‌شود، توجه کرد و این موضوع می‌تواند خیلی کمک کننده باشد.
وی افزود: کرونا ویروس نشان داد که نه تنها ما، بلکه جهان و مجامع علمی، آمادگی لازم برای مقابله با کووید ۱۹ را ندارند و اتفاقی بود که همه را تحت تأثیر قرار داد.
انتهای پیام/*