مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری با انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 60 هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، راما حبیبی با اعلام خبر جلوگیری از برداشت بیش از 60 هزار مترمکعب آب طی یک روز کاری افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت با اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری 3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 3  لیتر بر ثانیه  و عمق 60 متر پر و مسدود شد.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 
انتهای پیام/*