دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رژیم صهیونیستی می‌داند در آینده پس از کم رنگ شدن نقش آمریکا در منطقه با خلأ امنیتی مواجه می‌شود و به همین دلیل به دنبال ایجاد رابطه با کشورهای منطقه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، محسن رضایی یکی از نیازهای امروز جامعه را ارتقای مدیریت عنوان کرد و گفت: علت آن است که جایگاه ایران روز به روز عظیم‌تر و بزرگ‌تر شده و می‌شود بنابراین نیاز به اداره بهتر هم دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایران ۱۰ سال قبل در یمن، سوریه و عراق تعهدی نداشته اما امروز چنین تعهدی برای ما ایجاد شده است گفت: از سوی دیگر ایران ۱۰ سال دیگر ضمن نقش آفرینی پررنگ‌تر در اقتصاد منطقه‌ای و رسیدگی به مردم به پیشرفت‌های مادی و معنوی بزرگ‌تر دست خواهد یافت.

نقش آمریکا در منطقه کمرنگ می‌شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر پرهیز از شعارزدگی مدیران گفت: مدیران وعده‌های غیر واقعی ندهند و با فکر، برنامه، خلاقیت، صداقت و اخلاص بیشتری کشورمان را اداره کنند.

وی با اشاره به کم رنگ شدن نقش آمریکایی‌ها در منطقه طی ده سال آینده و پررنگ شدن نقش ایران گفت: رژیم صهیونیستی می‌داند در آینده با کم رنگ شدن نقش آمریکا در منطقه با خلأ امنیتی مواجه می‌شود به همین دلیل به دنبال ایجاد رابطه با کشورهای منطقه همچون امارات و بحرین است.

رضایی ضمن تاکید بر گره خوردن امنیت و اقتصاد ایران با امنیت منطقه گفت: اگر ایران در بیرون مرزها حضور نداشته باشد در داخل کشور با مشکل روبرو خواهد شد.

نظام در آینده نیازمند مدیران قوی است

وی تاکید کرد: به همین دلیل مسئولیت ما روز به روز سنگین‌تر می‌شود و پس برای اداره کشور باید مدیریت قوی‌تر از گذشته به کار گرفته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برگزاری دوره مدیریت راهبردی انقلابی در قم گفت: در این نوع دوره‌ها باید به دو مسئله حفظ تجربه مدیران گذشته با انتقال به نسل‌های بعدی و استفاده از نظریات مدیریتی اساتید دانشگاهی توجه جدی کرد.

وی افزود حفظ تجربه مدیران گذشته باعث می‌شود تا هر کس به دولت و مجلس می‌آید از صفر شروع نکند مجدداً برای و مجدداً برای کشور هزینه‌ای ایجاد نشود.

مدیریت جهادی راهکار حل مشکلات

رضایی ضمن تاکید بر اینکه در تجربه مدیران گذشته باید به مدیریت جهادی بهای بیشتری داد، گفت: هرچند نظرات مدیریتی در منابع علمی و دانشگاهی مفید است. می‌تواند توان مدیریتی را تقویت کند اما به هیچ وجه با مدیریت جهادی قابل مقایسه نیست.

وی با تاکید به اینکه مدیریت درست و یا حتی اشتباه قابل درس گرفتن برای مدیران جدید است، گفت: هیچکدام از این موارد به اندازه تجربه مدیریت‌های دوران انقلاب و دفاع مقدس کارآمد و مؤثر نیست چراکه این نوع مدیریت معجزه آفرید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مدیریت رهبر معظم انقلاب را نمونه‌ای کارآمد از مدیریت انقلابی بیان کرد و افزود: هرچند عنایت الهی در این مدیریت نقش دارند اما باید تجارب مدیریتی امام و رهبری و دفاع مقدس در این دوره‌ها تدریس شود.

وی افزود: اگر مدیریت جهادی نبود انقلاب و دفاع مقدس به پیروزی نمی‌رسید.

محسن رضایی مدیریت را حلقه مفقوده در اقتصاد و فرهنگ کشور ارزیابی کرد و گفت: در این دوره‌ها باید بتوانید این حلقه‌های مفقوده را پیدا کنید و آموزش دهید.

 
انتهای پیام/*