رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ویروس کرونا مانعی برای دانش آموزان دماوندی در کنکور ۹۹ نبود، گفت: خوشبختانه شاهد قبولی های بسیار خوب دانش آموزان دماوندی در کنکور ۹۹ بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، مهرداد پورفتحی در خصوص برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش، اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و سیوع ویروس کرونا آموزش و پرورش یکی از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن پرداخت؛ به همین منظور نشست شورای آموزش و پرورش امروز با هدف تبیین مسائل، مشکلات، معایب و مزایای آموزش مجازی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در دوران کرونا وضعیت آموزش نیز مانند حوزه های دیگر تغییر کرده است، گفت: فعالیت های بسبار خوبی در حوزه مدارس در حال انجام است اما متاسفانه یکی از مسائلی که معلمان و خانواده ها را دچار مشکل کرده است بحث ضعف اینترنت است که در بیشتر روستاها با آن مواجه هستیم.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که آموزش مجازی به وجود آورده بحث سلامت جسمی و اضافه وزن دانش آموزان است؛ به همین منظور در برخی از مدارس برنامه ریزی شده تا موضوع تربیت بدنی با برنامه های خاصی اجرایی شود تا دانش آموزان از لحاظ جسمی دچار مشکل نشوند.
پورفتحی بیان کرد: یکی از مواردی که امروز در نشست شورای آموزش و پرورش مورد بررسی و تصویب قرار گرفت پیشنهاد یکی از اهالی شهرستان دماوند مبنی بر ایجاد یک مجتمع و اردوگاه فرهنگی، آموزشی و ورزشی در روستای اوزن دره است؛ هدف از ایجاد این مجتمع ها در روستاها رشد بیشتر این مناطق و پیشرفت روستاها است که امروز تصویب و قرار شد مراحل اداری آن طی شود.
وی با بیان اینکه امسال خوشبختانه رتبه ها و قبولی های بسیار خوبی در بحث کنکور در شهرستان دماوند شاهد بودیم‌، تصریح کرد: با توحه به اینکه سال تحصیلی گذشته از اسفند ماه دچار مشکلاتی شد اما خوشبختانه قبولی های خوبی را شاهد بودیم زیرا هدف گذاری هایی از سال ۹۶‌ انجام شده بود تا بتوانیم به این نتیجه برسیم.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: با همکاری مشاوران تحصیلی و با انتخاب رشته های مناسب توانستیم قبولی های بسیار خوبی از جمله در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مهندس های مختلف در دانشگاه های برتر کشور داشته باشیم؛ این هدف گذاری ادامه دار خواهد بود و امیدواریم در سالیان آینده شاهد این قبولی باشیم.
 
انتهای پیام/*