مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی از اهدای کتاب و تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم در ایام برگزاری بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، نشست اهدای کتاب به مناطق محروم و تجهیز کتابخانه‌های مدارس دوردست و محروم در جهت عدالت آموزشی، دیروز سه‌شنبه ۲۷ آبان همزمان با بیست‌وهشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
امین آصفی مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در این‌برنامه، با اشاره به برنامه اهدای کتاب به مناطق محروم سراسر کشور گفت: انجمن ناشران آموزشی در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب با توجه به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی و به تبع آن کاهش کمی و کیفی آموزش به تجهیز کتاب‌خانه‌های مناطق محروم با کتاب‌های آموزشی داریم.
وی افزود: ناشران عضو انجمن آموزشی نسبت به تهیه هزاران جلد کتاب و اهدا آن اقدام نمودند و با همکاری مجامع حمایتی و انجمن‌های خیرین توزیع کتاب‌ها به نقاط محروم و دور دست انجام می‌شود. از جمله ناشرینی که در این‌طرح، کتاب اهدا کردند می‌توان به مبتکران، تخته سیاه، واله، پایگاه فرهنگ، نارنجی، قلم علم، خط سفید و … اشاره کرد که البته امر اهدا همچنان ادامه دارد و طی یک ماه آینده با توجه به محدودیت‌های کرونایی امتداد خواهد داشت.
مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی ادامه داد: اتفاق خوبی که در این دوره رقم خورده است همکاری انجمن ناشران آموزشی با یونسکو و شرکت میهن بوده که ۶۰ مدرسه ساخته شده توسط میهن با عنوان فرزندان میهن، توسط ناشران انجمن تجهیز کتابی می‌شوند. امروز مراسم اهدا کتاب در شهر میهن برای ۶۰ مدرسه فرزندان میهن اجرا شد که در ضمن این مراسم بازدیدی نیز از فضای این کارخانه صورت گرفت.
مهندس تاتلاری مدیر طرح و توسعه میهن نیز در این‌برنامه به توضیح فعالیت‌های خیریه، مدرسه‌سازی، فرهنگی و آموزشی میهن پرداخت و از این امر خیر فرهنگی تقدیر کرد.
در این‌جلسه فخری مدیر آموزش یونسکو، واله عضو هیأت مدیره انجمن، مزینانی بازرس انجمن، تیموریان از اداره ارشاد تهران، باباییان و قلندری از اداره ارشاد اسلامشهر و رهنما، کجوری، خیال و ابراهیمی نیز حضور داشتند.
 
انتهای پیام/*