رییس شبکه بهداشت و درمان دماوند با اشاره به ابتلا ۷ هزار دماوندی به دیابت گفت: رعایت الگوی زندگی سالم و یا درمان به موقع می‌تواند از عوارض این بیماری پیشگیری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، حسن خیرخواه با اشاره به اینکه دیابت به عنوان بزرگترین اپیدمی جهان شناخته می‌شود و در حال حاضر در سطح شهرستان برآورد می‌شود حدود ۷ هزار بیمار مبتلا به دیابت وجود داشته باشد اظهار داشت: بیماری دیابت فرد بیمار را دچار عوارض مختلفی همچون نابینایی نارسایی کلیه، سکته‌های قلبی و مغزی، زخم‌های دیابتی و.. می‌کند.
خیرخواه گفت: پیشگیری از ابتلاء به دیابت با رعایت الگوی زندگی سالم و یا درمان به موقع و صحیح بیماری می‌تواند تا حد قابل توجه‌ای از بروز این عوارض پیشگیری نماید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند عنوان داشت: برای افزایش توجه مردم به این بیماری هر ساله هفته‌ای بنام هفته ملی دیابت نامگذاری می‌شود که امسال هم از ۲۴ تا ۳۰ آبان به این مناسبت اختصاص یافته است.
وی افزود: در اپیدمی کرونا کنترل قند خون از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد چون عوارض بیماری کرونا در افرادی ک ه مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای می‌باشند بیشتر از سایر گروها می‌باشد و هرگونه عفونت ممکن است قند خون را بالا برده و نیاز به مایعات را افزایش دهد، بنابراین باید نسبت به مصرف جدی آب اقدام کنند. تغذیه سالم بخش اصلی مدیریت دیابت است. بنابراین باید رژیم غذایی متنوع و متعادل داشته باشند تا میزان قند خون‌شان را ثابت نگه داشته و سیستم ایمنی بدن‌شان را تقویت کنند.
خیرخواه بیان داشت: مصرف غذاهای شیرین، سرخ شده، کربوهیدرات و چربی را محدود کنند و مصرف روزانه دو یا سه عدد میوه، سبزی‌ها و پروتئین‌های بدون چربی را در دستور کارشان قرار دهند. همچنین داشتن فعالیت بدنی روزانه برای مبتلایان به دیابت ضروری است، اما باید به طور جدی از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند.
 
انتهای پیام/*