دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس گفت: اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود جرم محسوب شده و مجرم به مجازاتی تا یک سال حبس محکوم خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، علیرضا آقاجری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس طی بیانیه ای، ضمن تاکید بر مجرم بودم افراد کرونایی که اقدام به ترک قرنطینه می کنند، اظهار کرد: مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی: هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود جرم محسوب شده و مجرم به مجازاتی تا یک سال حبس محکوم خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس گفت: تشخیص اینکه اقدام مزبور تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته می‌شود یا خیر و نیز اعلام جرم مذکور بعهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.
آقاجری افزود: مطابق با ماده ۲۲ قانون طرز جلوگیری از بیمارهای آمیزشی و واگیردار که ۱۱ خرداد ماه ۱۳۲۰ به تصویب رسید قانونگذار ما می‌گوید اشخاصی که مانع اجرای مقررات بهداشتی می‌شوند یا در اثر غفلت باعث انتشار یکی از بیماری‌های واگیردار می‌شوند به هشت روز تا دو ماه حبس تأدیبی یا جریمه نقدی و یا به یکی از این دو کیفری محکوم می‌شوند.
وی ادامه داد: همچنین در ماده ۱۲ قانون طرز جلوگیری از بیمارهای آمیزشی و واگیردار افرادی که دارای علائم ابتلاء به ویروس کرونا هستند موظف هستند به‌صورت شخصی خود را قرنطینه کنند تا از انتقال این ویروس به دیگران جلوگیری بشود تا سلامت افراد جامعه به خطر نیفتد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس در خصوص تعطیلی اماکن پرخطر به جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا وتبعیت از مصوبات ستاد مبارزه با کرونا نیز تاکید کرد: به ادارات صنعت و معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اداره اماکن انتظامی دستور داده می شود که نسبت به پلمب واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق مصوبه ستاد ملی کرونا به مدت یک ماه اقدامات لازم را انجام دهند.
آقاجری بیان کرد: کلیه مراسمات عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی و خارج شدن از وضعیت هشدار شیوع ویروس کرونا در شهرستان پردیس ممنوع می‌باشد و با متخلفان برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد.
 
انتهای پیام/*