قهرمان دوچرخه سواری ایران گفت: در 7 سال حضور در تیم‌ملی همیشه مدال گرفته‌ام و دیگر نیازی نیست که بخواهم خودم را ثابت کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، با اعلام فدراسیون فصل دوچرخه سواری امسال به پایان رسید و رکابزنان برای آماده سازی برای فصل بعد دوران بدنسازی را آغاز خواهند کرد و باید برای تک سهمیه المپیک خودشان را آماده کنند.

دوچرخه سواری کشورمان که در دوره گذشته سه سهمیه را داشت، برای المپیک توکیو تاکنون یک سهمیه المپیک را قطعی کرده و اینکه به دومی برسد یا خیر هنوز مشخص نیست. یکی از نفراتی که در چند سال گذشته همیشه درخشان ظاهر شده و شانس اول حضور در المپیک محسوب می‌شود، محمد گنج خانلو است.

او می‌گوید: در 7 سالی که در تیم ملی بودم خودم را نشان داده و ثابت کرده‌ام. بخش زیادی از امتیازها برای کسب سهمیه را من گرفته‌ام، اما در نهایت این فدراسیون است که نفر نهایی را برای حضور در توکیو مشخص می‌کند.

گفت‌وگو با قهرمان دوچرخه سواری را در زیر می‌خوانید:

 چند روز قبل عکسی منتشر کردی که در حال کوهنوردی بودی، تفریحی بود یا تمرینی؟

بله تا ایستگاه 5 توچال رفتم و برگشتم. می‌گویند برای دوچرخه سواران حرفه‌ای خوب نیست که بیشتر از 3 ساعت کوهنوری کنند به همین خاطر تا قله نرفتم.

 یعنی تمرین کوهنوردی هم دارید؟

در دوران بدنسازی مان کوهنوردی هم کنارش وجود دارد و انجام می‌دهیم.

 با اعلام فدراسیون فصل دوچرخه سواری هم نیمه کاره ماند، نظرت چیست؟

شروع نشده بود که تمام شود (با خنده).

 نمی‌شد با رعایت پروتکل‌ها فصل را به پایان رساند؟

من در جریان این مسائل نیستم. فدراسیون سعی خود را کرد که برگزار شود و کم کاری نبود، اما ستاد کرونا اجازه نداد.

 تیم شما یعنی سپاهان در بخش جاده نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند، دلیلش چه بود؟

در پیست قهرمان شدیم، اما امسال بخش جاده برایمان مهم نبود، چون هدف‌مان چیز دیگری بود.

 چه چیزی؟

تیم ما بیشتر خودش را برای تورهای آسیایی در شرق آسیا مثل چین آماده کرده بود و نفراتی هم که جذب شده بودند، تخصص شان رکاب زدن در تورهای آسیایی و جایی که دوچرخه سوارانی مطرحی از تمام دنیا مانند ایتالیا و انگلیس می‌آیند.

 پس بیشتر به دنبال عنوان‌های آسیایی بودید؟

بله ما در داخل لیگ چند سال قهرمان شده بودیم و چندان چیز شگفت انگیز و مهمی نیست. سیاست باشگاه این بود که در تورهای آسیا موفق شویم. اگربخواهیم حساب کنیم مسابقات تک مرحله‌ای یک مقدار متفاوت است. اگر کسی یک مقدار تخصص داشته باشد، متوجه می‌شود که ما «تیم رو» هستیم.

 پس با عدم شرکت در تورهای آسیایی تیم شما ضرر زیادی کرد.

بله خیلی اتفاق بدی بود. یعنی اگر کرونا نبود حتی با وجود بالا رفتن ارز و گرانی بلیت‌ها ما در 7، 8 مسابقه خوب شرکت می‌کردیم و مطمئنا نتیجه خیلی خوبی هم می‌گرفتیم. سال گذشته با اینکه اولین حضور سپاهان بود در تورهای آسیایی در هر مرحله خود من یا یکی از بچه‌ها یک عنوانی را کسب کردیم.

 مسابقات برای خود چینی‌ها هم برگزار نشد؟

یک سری مسابقات برگزار شد و اگر می‌خواستیم ما هم شرکت کنیم خیلی سخت بود چون باید دو هفته قبل قرنطینه می‌شدیم.

 برنامه‌ات در تعطیلات مسابقات چیست؟

کارهای بدنسازی را انجام می‌دهیم و کوه می‌رویم. در کنار آن رکاب هم می‌زنیم اما نه با تمام توان.

 تا پایان سال مسابقه‌ای ندارید؟

تا آخر سال میلادی که مسابقه نداریم، اما اول فصل میلادی که تقریبا بهمن ماه می‌شود احتمال دارد مسابقات شروع شود. فصل بعد به خاطر برگزاری المپیک شرایط متفاوت است و هرچقدر مسابقات زودتر برگزار شود به نفع‌مان خواهد بود.

 به المپیک اشاره کردی، همه معتقدند که شانس اول دوچرخه سواری ایران برای حضور در این رویداد هستی.

درست است، من هم شنیدم و بدم هم نمی‌آید که این اتفاق بیفتد. البته یک سری از بچه‌ها هم مدعی و صاحب سبک هستند و این شانس را دارند. هرچند بیشتر امتیازهای المپیکی را من گرفته‌ام اما همه اینها به فدراسیون بستگی دارد که چه کسی را انتخاب کند.

 به نظر می‌رسد کسی شایسته تر از تو برای حضور در المپیک وجود نداشته باشد.

تا الان خودم را برای همه ثابت کرده‌ام و دیگر چیزی نیست که خودم را نشان دهم. در 7 سالی که در تیم ملی بوده‌ام در هر مسابقه‌ای که شرکت کردم مدال آوردم و هیچ وقت دست خالی برنگشتم. به هرحال المپیک هم میدان بزرگی است و من هم مانند همه دوچرخه سواران دوست دارم در آن رکاب بزنم.

 
انتهای پیام/*