مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: بین سالهای ۹۰ تا ۹۳ فردی با نفوذ در اداره ثبت اداره پردیس ۷۰ هکتار از زمین‌های منابع طبیعی در فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس را به تملک خود در آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، مهدی هدایت گفت: مساحت زمین مورد نظر ۳۰۰ هکتار است و بر اساس اعلام منابع طبیعی ۳۰ هکتار آن مستثنیات اعلام شده بود که فرد خاطی با زد و بند و طی حکمی مستثنیات را به ۷۰ هکتار افزایش داده است.
وی با اعلام این تخلف، خواستار ورود ریاست قوه قضائیه به این پرونده شد و اظهار داشت: با وجود برخورد با رئیس خاطی وقت اداره ثبت شهرستان پردیس هنوز تکلیف این پرونده روشن نشده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اعتراض شرکت عمران، اظهار داشت: ما به رأی صادره اعتراض کردیم و پرونده این تخلف در شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور در دست رسیدگی است و از ریاست قوه قضائیه درخواست و انتظار تسریع در رسیدگی به این پرونده را داریم.
هدایت گفت: اراضی یاد شده برای ساخت مسکن طرح اقدام ملی در نظر گرفته شده بود و تعیین تکلیف پرونده، تسریع بخشی ساخت مسکن اقدام ملی در اراضی یاد شده را به همراه دارد.
بر اساس قانون، برخی اراضی مزروعی یا مرتعی برای حفظ منابع طبیعی یا محیط زیست، ممکن است از سوی دولت به عنوان اراضی ملی اعلام و در اختیار سازمان منابع طبیعی یا سازمان محیط زیست قرار داده شود اما گاهی هم تنها بخشی از اراضی ملی اعلام شده و مابقی آن به عنوان” مستثنیات” از اراضی ملی جدا شده و در اختیار مالکان خصوصی قرار می‌گیرد؛ ملی اعلام شدن زمین باید مطابق با مقررات آگهی شده و تشریفات خاصی را طی کند.
کمیسیون موسوم به ماده ۵۶ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور یه مرجع رسیدگی اداری است که آرای آن از اعتبار قانونی و اجرایی برخوردار است.
گفتنی است در سال ۹۱ کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.
با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری رسید و بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ۹۹ در حدود ۶۰ هزار واحد به مالکان تحویل می‌شود و باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی به مالکان تحویل داده خواهد شد.
 
انتهای پیام/*