فرماندار دماوند گفت: وظیفه مدیریت مقبره شهدای گمنام در مکان‌های عمومی بر عهده شهرداری‌ها و شوراهای شهر و در مکان‌های آموزشی مانند دانشگاه‌های آزاد اسلامی، بر عهده دانشگاه آزاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، مهدی حیدری ظهر سه شنبه در نشست هیأت امنای شهدای گمنام دماوند اظهار داشت: وظیفه مدیریت مقبره شهدای گمنام در مکان‌های عمومی بر عهده شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و در مکان‌های آموزشی مانند دانشگاه‌های آزاد اسلامی، بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی افزود: در این خصوص باید واحدهای دانشگاهی با هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکز، ردیف‌های بودجه‌ای با هدف حفظ حرمت این جایگاه را پیش‌بینی نماید و شهدای گمنام در دانشگاه‌ها، به تنهایی یک دانشکده هستند.
فرماندار دماوند بیان داشت: با در نظر گرفتن محدوده مکانی برای مزار مطهر شهدای گمنام، باید تلفیقی از حضور شهدا، ساخت موزه، گردآوری اسناد و کتب، برپایی نمایشگاه‌های کتاب دفاع مقدس و فرهنگسرا نیز پیش‌بینی شود.
حیدری عنوان داشت: شهید گمنام تنها سربازی نیست که پلاک شناسایی نداشته باشد، بلکه شهیدانی چون شهید فخری‌زاده نیز به نوعی شهید گمنام محسوب می‌شوند، چرا که هیچکس از خدمات و توانایی ایشان باخبر نبود و سال‌های سال بدون تبلیغات، خالصانه برای این نظام و مردم خدمت کرده و منشأ اثرات پرافتخاری بودند.
 
انتهای پیام/*