رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ایی شهرستان دماوند از آسفالت حدود سه کیلومتر راه اصلی و ۱۰ کیلومتر راه روستایی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، سید احمد حسینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ترمیم و بهسازی راه های اصلی و روستایی شهرستان اظهار داشت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دماوند از ابتدای سال جاری تاکنون در محور اصلی محدوده دلیچایی و روستای جابان حدود ۲ کیلومتر روکش آسفالت و همچنین محدوده کارخانه گچ جبل تا ابتدای مهر آباد حدود یک کیلومتر روکش آسفالت انجام داده است.
وی با بیان اینکه امسال در راه‌های روستایی و در جاده صالح آباد افزون بر ۱۰ کیلومتر روکش و بهسازی آسفالت انجام شده است، افزود: برای مناطقی که نیاز به لکه گیری اعم از راههای اصلی و محورهای روستایی داشت با تلاش همکاران اقدام شد و هم اکنون عمده راه‌های زیر پوشش اداره راهداری شهرستان دماوند آسفالت است.
حسینی با اشاره به اینکه تعدادی از راه‌های روستایی تنها نیازمند به روکش آسفالت هستند، تاکید کرد: در صورت تخصیص اعتبار، این نهاد آمادگی لازم را جهت تکمیل مابقی طرح های بهسازی معابر دارد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده شهرستان دماوند با بیان اینکه عملیات عمرانی مسیر جاده سقز دره و تنگه بولان به دلیل کمبود اعتبارات با کندی پیش می رود، گفت: به محض تخصیص اعتبارات جدید عملیات اجرایی این طرح شتاب می گیرد.
حسینی تعویض تابلوها، علائم راهنمایی و رانندگی، رنگ‌آمیزی تمام نیوجرسی های موجود در بزرگراه دماوند – فیروزکوه و همچنین تعمیر، مرمت، تعویض تابلو و تعویض گاردریل در سطح راه‌های اصلی و روستایی شهرستان را از اقدامات ارزشمند این نهاد در سال جاری برشمرد.
وی با بیان اینکه جهت اجرای عملیات روشنایی در مناطق مختلف، نیازمند تخصیص اعتبار هستیم، بیان داشت: طبق قانون مناطقی که مه گیر و پر حادثه هستند باید دارای روشنایی کافی باشند که این مهم در محدوده دلیچایی، روستای سربندان، جابان و از ابتدای محدوده کارخانه گچ جبل تا پلیس راه به صورت رفت و برگشت انجام شده است و این امر میزان تصادفات را کاهش خواهد داد.
حسینی افزود: بر اساس بازدیدهایی که به اتفاق پلیس راه منطقه در سالهای گذشته داشتیم، چند نقطه پرحادثه شهرستان شناسایی و اقدامات شایان نسبت به آشکارسازی، تعریض شانه ها و نصب علائم ترافیکی در محدوده های مورد نیاز انجام شد و نسبت به کاهش تصادفات در نقاط یادشده اقدامات لازم صورت گرفت.
وی درخصوص انجام فعالیت های فرهنگی نیز گفت: طی چند سال گذشته اقدامات مثبتی نسبت به فرهنگ سازی برای مردم صورت گرفته است که از آن جمله می توان به اهداء کلاه ایمنی به راکبان موتورسوار اشاره کرد.
گفتنی است، حوزه زیر پوشش اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دماوند افزون بر ۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۲۳ کیلومتر راه فرعی و ۲۷۰ کیلومتر راه روستایی را شامل می شود.
 
منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام/*