مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 37000 متر مکعب خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، وحید مرادی نسب با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه  تعداد دو  حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای وشتان و کمند در مجموع به عمق 30 متر و با دبی سه لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.
وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت های این شهرستان پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 37 هزار متر مکعب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.
مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری و در بخش آب های زیرزمینی تعداد 12 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 50 اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، بیان کرد: 25 حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
انتهای پیام/*