سرپرست فرمانداری فیروزکوه گفت: در سال جاری با شناسایی نقاط حادثه خیز، ۴ راه فرار در محور اصلی تهران-فیروزکوه احداث شد که می توان گفت در کاهش حوادث رانندگی تاثیر گذار بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، کامبیز کریمی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: موقعیت ویژه جغرافیایی شهرستان فیروزکوه، طول راه ها، حجم بالای تردد و تعداد مسافرانی که سالانه از این شهرستان تردد می کنند، اهمیت کاهش تصادفات و تلفات حوادث رانندگی را دوچندان کرده است.
سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه افزود: در همین راستا ارتقا ایمنی راه ها شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار است که به همین منظور با تدابیر شورای ترافیک و همکاری دستگاه های متولی در سال جاری با شناسایی نقاط حادثه خیز، ۴ راه فرار در محور اصلی تهران-فیروزکوه احداث شد که می توان گفت در کاهش حوادث رانندگی تاثیر گذار بوده است.
وی بیان کرد: طبق پیش بینی هواشناسی، امسال شاهد بارش های گسترده برف و برودت هوا هستیم و سطح آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی باید در راستای مدیریت شرایط بحرانی افزایش یابد تا کمترین مشکلات را در محورهای اصلی شاهد باشیم.
سرپرست فرمانداری فیروزکوه خاطرنشان کرد: آنچه در درجه نخست اهمیت قرار دارد، تامین سلامت و حفظ جان مردم در مسیرهای ارتباطی شهرستان است و همه تلاش مدیریت بحران نیز اتخاذ سازوکاری مناسب برای امدادرسانی به موقع در شرایط بارش برف یا یخبندان است.
کریمی نقش پلیس راه را در زمان بحران بعنوان اولین واکنشگر حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: همه دستگاه های عضو مدیریت بحران از قبیل پلیس راه، راهداری، هلال احمر و سایر دست اندرکاران می بایست با بسیج امکانات خود آمادگی لازم برای ارائه خدمات طرح زمستانی را داشته باشند.
وی در پایان اذعان داشت: نیروی انتظامی شهرستان در حوزه های پلیس راه و پلیس راهور برای اجرای طرح محدودیت ترددها بسیار مقتدر و فعال عمل کرده و این تلاش ها قابل تقدیر است.

انتهای پیام/*