معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت: پنجمین کرسی آزاداندیشی پدافند رسانه‌ای و بیست و پنجمین نشست تخصصی اقتصاد و رسانه در تاریخ یکم تا دوم دی‌ماه 1399 توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و تحت حمایت سیویلیکا در شهر دماوند برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، مهدی ملک‌محمدی ، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، تصریح کرد: پنجمین کرسی آزاداندیشی پدافند رسانه‌ای و بیست و پنجمین نشست تخصصی اقتصاد و رسانه در تاریخ یکم تا دوم دی‌ماه 1399 توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و تحت حمایت سیویلیکا در شهر دماوند برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می‌گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.
ملک محمدی خاطر نشان کرد: دبیرخانه پدافند رسانه‌ای با کسب مجوز و پشتیبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد دماوند از سال ۱۳۹۵ با هدف تولید دانش بومی و پشتیبانی علمی از مدیریت رسانه‌های کشور به ویژه در مقابله با جنگ‌های رسانه‌ای، غلبه بر تحریم‌ها و صیانت از داشته‌های ملی، ضمن استعانت از الطاف الهی و با تکیه به ظرفیت اعضای هیئت علمی، دانشجویان نخبه و پژوهشگران متعهد؛ راهبرد هدفمند کردن پژوهش‌های علوم انسانی و کمک به حل چالش‌های جامعه را از طریق تصمیم‌سازی علمی برای مدیریت اجرایی کشور دنبال کرده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اذعان داشت: این دبیرخانه تاکنون بیش از ۲۴ نشست تخصصی با عنوان عمومی «اقتصاد و رسانه» (حول موضوعات چالشی جامعه به‌ویژه شعارهای سال، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد شهری) و ۴ کرسی آزاداندیشی، ویژۀ پدافند رسانه‌ای برگزار کرده است.
وی همچنین بیان کرد: دبیرخانه پدافند رسانه‌ای که از برکات شورای فرهنگی دانشگاه است تاکنون توانسته با هماهنگی گروه‌های آموزشی، بالغ بر ۲۳۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، ۳ عنوان کتاب مجموعه مقالات، صدها سخنرانی علمی و دانشجویی و چندین عنوان مصاحبه و یادداشت پژوهشی را ارائه کرده و بیش از ۲۰ عنوان رساله دکتری را در مسیر اجرا، دنبال می‌کند.
ملک محمدی اظهار داشت: اکنون نیز در ادامه کرسی‌های آزاداندیشی پدافند رسانه‌ای و پس از بررسی موضوعات «الزامات پیاده‌‌سازی نظام جامع پدافند رسانه‌ای»، «جنگ‌های رسانه‌ای» و «تغییر رفتار مخاطبان»، بازدارندگی و حکمرانی رسانه‌ای: کنترل و فرماندهی را در دستورکار قرار داده و سعی دارد ابعاد گوناگون این مفاهیم را در دوران همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بررسی و تحلیل کند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با اشاره به این که هدف از برگزاری این کرسی، رعایت توصیه‌های مقام معظم رهبری و صیانت از داشته‌های اجتماعی و فرهنگی کشور است، تاکید کرد: منظور از بازدارندگی رسانه‌ای، حفظ پایداری نظام اطلاع‌رسانی جامعه، توسعۀ تاب‌آوری مخاطبان، ایجاد رقابت برای پیاده‌سازی رفتار جهادی در مدیران فرهنگی و اجتماعی کشور و پشیمان‌سازی دشمنان در تهاجم رسانه‌ای به مخاطبان ایرانی است.
وی با تاکید بر این که نشست علمی در تاریخ اول دی ماه ۱۳۹۹ در دانشگاه برگزار خواهد شد، بیان داشت: همچنین در بخش حکمروایی مطلوب، هدف غاییِ حاکمیت رسانه‌ای در عصر فضای مجازی به عنوان چشم‌انداز پژوهشی مقالات علمی این نشست در نظر گرفته شده و مجموعاً ۷ محور کلانِ کنترل رسانه‌ای و افکارعمومی، شناخت رسانه‌های مهاجم، قدرت رسانه‌ای، مراکز فرماندهی رسانه‌های اجتماعی، اعتمادسازی در رسانه‌های داخلی، رادار رسانه‌ای و واکسینایون رسانه‌ای برای ارائه انتخاب شده است.
 
انتهای پیام/*