مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف 30 هزار مترمربع (سه هکتار) از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی واقع در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، وحید مرادی نسب با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امور، 30 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ساواشی در محدوده اراضی روستای نام آور با اخذ دستور قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه و با استناد به قانون توزیع عادلانه آب، با حضور مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید.

وی با بیان اینکه این عملیات در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها انجام شد، افزود : طی این عملیات 7 مورد فنس کشی به طول 650 متر ، 4 مورد دیوارکشی به طول  300  متر و 4 مورد بنا به مساحت 200   متر مربع تخریب گردید.

مرادی نسب با اشاره بر اینکه در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و عد م استنکاف به اخطارها با اخذ دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود، تصریح کرد: رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی و همچنین مجرای عبور سیلاب ها می باشندکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان طبیعی آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: این امور حسب  وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون، با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد نمود.

 
انتهای پیام/*