هافبک پرسپولیس پیش از دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 مقابل اولسان گفت: بازی سختی مقابل اولسان داریم ولی مصمم به قهرمانی هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی،هافبک عراقی پرسپولیس که یکی از مهره های کلیدی یحیی گل محمدی برای رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیال 2020 بود با سایت فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) مصاحبه ای انجام داده است.
رسن در ابتدا درباره قدرت چند سال گذشته پرسپولیس در لیگ ایران و آسیا درباره تاثیر برانکو سرمربی سابق پرسپولیس در این تیم گفت: تمام این قدرت به برانکو برمی گردد. او تیمی ساخت که ذهنیت قهرمانی دارد. علی رغم اینکه در چند سال گذشته تیم بازیکنان بااستعداد زیادی نداشته و در 4 سال گذشته بسیاری از بازیکنان اصلی اش را از داد این فقدان بر عملکرد تیم تاثیر نگذاشت. حتی در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا مربی با 5 بازیکن جدید وارد مسابقات شد اما پرسپولیس قدرتش را دوباره نشان داد.
هافبک عراقی درباره ناکامیشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018 گفت: ما در آن سال می خواستیم قهرمان شویم ولی شانس با ما یار نبود.
رسن درباره سختی های تیمشان برای رسیدن به فینال 2020 گفت: ما فصل سختی را آغاز کردیم. به هیچ وجه رسیدن به فینال کار آسانی نیست. اما ما بعد از شروع بدی که در مسابقات داشتیم و از دو بازی یک امتیاز کسب کردیم به خودمان آمدیم. همه چیز بعد از ازسرگیری مجدد مسابقات به صورت متمرکز در قطر تغییر کرد. ما معادله را به نفع خود تغییر دادیم و با وجود بازی با تیم های قدرتمند اما به فینال رسیدیم. واقعا هر 3 روز یک بار بازی کردن سخت بود ولی ما الان تنها یک بازی برای قهرمانی فاصله داریم.
هافبک پرسپولیس درباره بازی با اولسان کره جنوبی در فینال که در نیمه نهایی ویسل کوبه را شکست داد و بدون باخت به فینال راه یافت، گفت: اولسان تیمی خوب و سرسخت است. من بازی ویسل با اولسان را دیدیم تیم ژاپنی می توانست برنده شود و فرصت های زیادی را از دست دادند اما در نهایت اولسان برنده این بازی شد. اولسان مثل تمام تیم های شرقی بازیکنان سرعتی و منضبط از لحاظ تاکتیک دارد. بدون شک آنها با شانس به فینال نرسیدند. بازی در 90 دقیقه برای قهرمانی سخت است و تیمی که در این بازی اشتباهات کمتری مرتکب شود در نهایت به پیروزی می رسد.
رسن درباره آرزوی حضورشان در جام باشگاه های جهان بعد از قهرمانی در آسیا، گفت: بازی در جام باشگاه های جهان انگیزه ما را برای قهرمانی در آسیا دوچندان کرده است. با قهرمانی در آسیا فرصت بازی مقابل تیم های بزرگی مثل بایرن مونیخ و ستارگانش را داریم و این آرزوی هواداران پرسپولیس است.
هافبک پرسپولیس در پایان درباره میزبانی قطر گفت: قطر از مسابقات جام باشگاه های حهان میزبانی می کند و بعد از آن از جام جهانی 2022 میزبانی خواهد کرد. این اتفاق برای من ویژه است چون من در اکثر ورزشگاه های میزبان این رقابت ها بازی کردم و تجربه دارم. امیدوارم در 2 سال آینده به همراه تیم ملی عراق هم دوباره در این ورزشگاه ها بازی کنم.
انتهای پیام/*