رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، از کاهش ۳۲ درصدی تردد خودروها در جاده‌های کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، سرهنگ احمد شیرانی اظهار کرد: این هفته اجرای طرح محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جاده‌ها و شهرها کماکان ادامه دارد.
وی ادامه داد: در چهار هفته‌ای که از اجرای این طرح می‌گذرد، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۲ درصد کاهش تردد خودروها و در برخی محورهای مواصلاتی مانند آزادراه تهران – قم تا ۷۵ درصد کاهش داشته‌ایم.
به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، در آزادراه قزوین – رشت ۷۰ درصد، آزادراه قم – اصفهان ۵۰ درصد و جاده فیروزکوه ۴۰ درصد کاهش تردد در این چهار هفته داشته‌ایم.
شیرانی با اشاره به آخرین وضعیت جوی محورهای مواصلاتی گفت: در ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان و مرکزی، بارش پراکنده برف و در محورهای گیلان، لرستان، مازندران، قم و گلستان، بارش باران گزارش شده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی بیان کرد: در آزادراه قزوین – کرج (از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس)، آزادراه کرج – تهران (از پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره) و در جاده تهران – شهریار (محدوده پلیس راه شهر قدس و کفش ملی) ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار کرد: در ساعت ۸:۴۵ روز گذشته در استان بوشهر و محور ساحلی بوشهر – گناوه به علت آبگرفتگی و سیلاب مسدود شد که در ساعت ۲۳:۳۰ همان روز، این محور با تلاش پلیس راهور و راهداری بازگشایی شد.
شیرانی تأکید کرد: در ساعت ۲۰:۰۴ روز گذشته در استان قزوین، آزادراه قزوین – کرج محدوده نیروگاه شهید رجایی، ۶ فقره خودرو شامل سواری پراید، نیسان، تاکسی، اتوبوس اسکانیا، سمند و پژو پارس به دلیل عدم رعایت فاصله طولی و لغزنده بودن جاده با هم برخورد کرده که در این حادثه یک نفر مجروح شد.
وی در پایان گفت: محورهای شهداد – نهبندان، خرم‌آباد – پلدختر، شمشک – دیزین، اولنگ – شاهرود، سی‌سخت – پادنا، گنج‌نامه – تویسرکان، سروآباد – پاوه، وازک – بلده و پونل – خلخال تا اطلاع ثانوی مسدود هستند.
 
منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام/*