مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی هفته گذشته با انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 147 هزارمتر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، راما حبیبی با اعلام این خبر تصریح کرد: با تلاش واحد بازرسی نظارت و کارشناسان حقوقی، با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته،  6 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  313 متر و با دبی 7.5  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.

حبیبی با بیان اینکه طی این مدت در بخش آب های سطحی 5 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها انجام گردید، اذعان داشت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان های تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 
انتهای پیام/*