مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: مسائلی نظیر، رفراندوم! بازنگری قانون اساسی! و... که این روزها مدعیان اصلاحات به میان کشیده‌اند، در کجای فهرستی که از مشکلات پیش‌روی تهیه کرده‌اید جای دارد؟! ... اگر پیش کشیدن این مسائل از نوع نارنجک‌های دود‌زا و بمب‌های صوتی نیست، پس چیست؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان  «های و هوی دود و صدا»، نوشت:

۱- به این دو گزاره توجه کنید!

الف- زمستانی سرد بود. شهید مدرس در حالی که مطابق معمول پیراهنی از جنس کرباس به تن داشت، از پله‌های مجلس بالا می‌رفت، یکی از مسئولان وقت با مشاهده ایشان گفت؛ جناب مدرس در این زمستان سرد که سرما تا مغز استخوان نفوذ می‌کند شما با این پیراهن کرباسی و یقه باز سرما نخورید؟ شهید مدرس که به حاضر جوابی شهرت داشت گفت؛ شما نگران یقه باز پیراهن من نباشید، حواستان به دروازه‌های ایران باشد که باز نماند و راه بر دشمنان ملت بسته باشد.

ب- نارنجک‌های دود‌زا و بمب‌های صوتی اگرچه نام بمب و نارنجک دارند ولی کارکرد این دو سلاح جنگی را ندارند و اساساً با هدف ویرانگری و تخریب ساخته نشده‌اند. کار ویژه‌ای که برای آنها تعریف شده است، انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی و سرگرم کردن آنان به مسائل فرعی و حاشیه‌ای است. پرتاب کنندگان نارنجک‌های دود‌زا و منفجر کنندگان بمب‌های صوتی، در پوشش «دود» و «صدا»، نگاه این و آن را به نقطه‌ای فرعی جلب می‌کنند و در همان حال به نقطه حساس و مورد نظر خویش دست‌اندازی می‌کنند!

۲- نگاهی به مشکلات پیش‌روی بیندازید و آنها را به ترتیب اهمیت دسته‌بندی کنید. با یک نگاه گذرا نیز به آسانی می‌توان نتیجه گرفت که، انتشار مرگبار ویروس کرونا،گرانی افسار‌گسیخته کالا و خدمات و اجناس مورد نیاز مردم، بیکاری جوانان‌، تعطیلی برخی از کارخانه‌ها و مراکز تولید، سقوط پی‌در‌پی ارزش پول ملی، افزایش چند صد درصدی قیمت مسکن و اجاره ‌بها، فساد اقتصادی، جولان دلال‌ها در عرصه معیشت مردم‌، پرخوری نزدیک به انفجار مرفهان بی‌درد، حقوق‌های نجومی در کنار نان بخور نمیر صاحبان اصلی انقلاب و… از اصلی‌ترین مشکلاتی هستند که بسیاری از مردم و مخصوصاً توده‌های محروم و مستضعف (بخوانید ولی‌نعمت‌ها) با آن رو‌به‌رو هستند. آیا غیر از این است؟!

۳- حالا یک بار دیگر به فهرست مشکلاتی که ردیف کرده‌اید نگاه کنید! مسائلی نظیر، رفراندوم! بازنگری قانون اساسی! و… که این روزها مدعیان اصلاحات به میان کشیده‌اند، در کجای فهرستی که از مشکلات پیش‌روی تهیه کرده‌اید جای دارد؟! … اگر پیش کشیدن این مسائل از نوع نارنجک‌های دود‌زا و بمب‌های صوتی نیست، پس چیست؟! و اگر نارنجک دودزا و بمب صوتی است -که هست- قرار است در پوشش این دود‌ها و صدا‌ها، افکار عمومی از کدام مسئله اساسی منحرف شود؟!

۴- در این گیر و دار نباید موضوع اصلی را به فراموشی سپرده و از آن غفلت کرد. اگر علت اصلی مشکلات پدید آمده بررسی نشود و نقش مشکل‌آفرینان در معرکه دود و صدا به فراموشی سپرده شود، بیم آن می‌رود که ناکارآمدان مشکل‌ساز بر ناکارآمدی خود و خسارت‌آفرینی برای ملت پرده بکشند و بار دیگر و شاید بارهای دیگر بلایی که بر سر ملت آورده‌اند، به تکرار بنشیند! از این روی باید مراقب بود که در این‌ های و هوی ساختگی چشم‌ها از مطالبات اصلی برداشته نشود و مشکل‌آفرینان از پاسخ طفره نروند!

 
منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام/*