معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: از ساعت ۲۱ شب گذشته سامانه بارشی در استان تهران فعال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی همشرقی،عادل مصدقی معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، دقایقی پیش اظهار کرد: از ساعت ۲۱ شب گذشته سامانه بارشی در استان تهران فعال شد و این سامانه از حدود یک ساعت پیش با بارش شدید برف در شهرستان های شمال و شرقی استان تهران هم چنان فعال است.
وی ادامه داد: حدود ۲۰۰‌ راهدار با بهره گیری بیش از ۱۳۰ خودرو آماده خدمات رسانی به هموطنان هستند.
مصدقی گفت: در محور لواسانات و هراز شاهد کولاک مقطعی هستیم و از هموطنان درخواست داریم از تردد غیر ضروری در این محور ها تردد نکنند و در صورت تردد حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته حدود یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از محور های استان تهران برف روبی و یک هزار و ۳۰۰ تن نمک و شن استفاده شد.
مصدقی در خصوص مشکلات ایجاد شده شب گذشته محور قدیم جاجرود به تهران، اذعان داشت: متاسفانه اکثر عمده مشکلات در پل محور جاجرود وجود دارد و با کوچکترین بارش برف در این محدوده، دچار ترافیک شدید خودرو ها می شویم.
وی ادامه داد: در فازهای ۱۱ و ۸ پردیس هم مردم دچار مشکلاتی بودند که در حوزه شهرداری است و همکاران ما در شهرداری در اسرع وقت نمک پاشی را انجام و تردد در این مناطق هم بر قرار شد.
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران به مسدود شدن محور تهران- شمال اشاره و تصریح کرد: محور تهران- شمال همانند تهران- پردیس زیر نظر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران نیست و مربوط به شرکت های بهره برداری خصوصی است.
مصدقی ادامه داد: با توجه به برخی مشکلات به وجود آمده در آزاد راه تهران- شمال، با تشخیص شرکت بهره برداری مستقر در آزاد راه، یک ساعت مسدود شده بود.
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از تمامی هموطنان درخواست کرد در صورت ضرورت تردد در محور های استان تهران حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.
انتهای پیام/*