مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش آلاینده‌های جوی در هفته پیش رو در شهرهای صنعتی و کلانشهرها خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، صادق ضیاییان در مورد وضعیت هوای کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور طی روز پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان بارش رخ خواهد داد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان کرد: شدت بارش در نوار شمالی کشور و زاگرس مرکزی است. جمعه بارش در سواحل دریای خزر، مناطق مرکزی، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور ادامه خواهد داشت و شنبه این سامانه در شمال شرق، برخی نقاط شرق و مناطق شرقی دریای خزر فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.
ضیاییان اظهار کرد: از یکشنبه تا اواخر هفته آینده، در غالب مناطق کشور جوی آرام را پیش رو خواهیم داشت که این امر باعث افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی خواهد شد و این در حالی است که طی روز جمعه و شنبه خلیج فارس و سه روز آینده دریای خزر مواج است.
وی در مورد وضعیت هوای تهران نیز گفت: تهران در روز پنجشنبه نیمه ابری و دارای بارش پراکنده در روز است که احتمالاً در هنگام شب شاهد بارش برف خواهیم بود. تهران در روز جمعه نیز آسمانی ابری با بارش برف خواهد داشت که بیشینه آن به ۳ و کمینه آن به منفی یک می‌رسد.
 
منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام/*