مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: با تلاش همه راهداران، تمام محورها و مسیرها باز بوده و تردد در جریان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، حیدر نوروزی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران، در‌ پی انتشار خبری مبنی بر انسداد مسیر منتهی به شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در ۴۸ ساعت اخیر شاهد بارش برف در محورهای مختلف استان تهران از قبیل محور تهران-شمال، تهران-فیروزکوه، تهران-شمیرانات و محور هراز بودیم.
وی با بیان اینکه شدت بارش برف بیشتر در این ۴ محور بوده افزود: با تلاش همه راهداران، تمام محورها و مسیرها باز بوده و تردد در جریان است.
نوروزی تاکید کرد: با توجه به وجود محورهای مواصلاتی، همه گشت‌های راهداری همکاری لازم را با استان‌های همجوار داشتند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران خاطر نشان کرد: در روز گذشته در محور گدوک با یک‌ کولاک برف مواجه شدیم، که با تلاش راهداران بازگشایی انجام شده و تردد در جریان بوده و هیچ‌گونه مشکل خاصی تاکنون گزارش نشده است.
وی اضافه کرد: در زمان وقوع کولاک و برف به منظور حفظ جان افراد، تمهیداتی در نظر گرفته خواهد شد تا در کولاک گرفتار نشوند.
نوروزی با بیان اینکه در سطح استان تهران ۵۰ اکیپ راهداری مستقر بوده و فعالیت دارند گفت: در محور تهران-فیروزکوه، با فواصل کم، اکیپ‌های مختلف بویژه در گردنه‌ها مستقر هستند در صورت بارش برف و شرایط بحرانی اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران بیان کرد: از مردم عزیز تقاضا داریم ضمن اجتناب از سفرهای غیر ضرور، نسبت به مجهز بودن سیستم گرمایشی خودروهای خود اطمینان حاصل کرده و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند تا در نقاط کوهستانی با مشکل مواجه نشوند.
وی عنوان کرد: همچنین به توصیه‌ها و هشدارهای عوامل راهداری و پلیس‌راه در خصوص آخرین وضعیت جاده‌ها توجه کرده و همکاری لازم را با راهداران در هنگام بازگشایی راه‌ها داشته باشند.
 
منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام/*