مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی هفته گذشته با انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز از خروج سالیانه بیش از 98هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی خبرهای همشرقی، راما حبیبی با اعلام این خبر تصریح کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت این امور و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته، سه حلقه چاه غیرمجاز با مجموع عمق  105 متر و  دبی 5  لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت در بخش آب های سطحی 24 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها انجام و اخطاریه آن نیز صادر گردید، تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 
انتهای پیام/*