فاطمه خانزادی با اشاره به آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سطح کشور از تیر ماه سال جاری تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید همه گیری بیماری کووید ۱۹ در کشور، طرح آمبلیوپی باتمهیدات ویژه و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال اجرا می باشد. رئیس اداره بهزیستی شهرستان […]

فاطمه خانزادی با اشاره به آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سطح کشور از تیر ماه سال جاری تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید همه گیری بیماری کووید ۱۹ در کشور، طرح آمبلیوپی باتمهیدات ویژه و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال اجرا می باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند در ادامه افزود: باتوجه به بیماری منحوس کرونا، رعایت بهداشت به ویژه کودکان 3 الی 6 ساله در سطح شهرستان مسئله بسیار حائز اهمیتی بوده بر همین اساس رعایت پروتکل بهداشتی، استفاده از تب سنج، توزیع ماسک و الکل در بین کودکان انجام شده است.

وی در خصوص تعداد پایگاه های ثابت شهرستان اذعان کرد: در حال حاضر در سه پایگاه ثابت در مکان های گیلاوند میدان جهاد مجتمع شهید سجادیان، رودهن پاساژ سران و شهر آبسرد مجتمع خدمات بهزیستی شهید فیاض بخش این طرح تا پایان سال در حال اجرا می باشد.

خانزدای در پایان تاکید کرد: از ابتدای اجرای این طرح توانستیم بیش از 5686 نفر کودکان 3 الی 6 ساله را با دستگاه پلاس اپتیک توسط بینایی سنج مورد ارزیابی و معاینه قرار دهیم.