برخی از منابع خبری موثق، از جانباختن عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله افراد ناشناس در حوالی ابتدای جاده روستای گرمابسرد خبر دادند. هنوز جزئیات خبری دقیقی از این ماجرای این محیط‌بان در دست نیست. جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست کشور طی پیامی اعلام کرد: با کمال […]

برخی از منابع خبری موثق، از جانباختن عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله افراد ناشناس در حوالی ابتدای جاده روستای گرمابسرد خبر دادند.

هنوز جزئیات خبری دقیقی از این ماجرای این محیط‌بان در دست نیست.

جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست کشور طی پیامی اعلام کرد: با کمال تاسف با خبر شدم، ارشد محیط‌ دار حاج عباس میرزاکریمی که یکی از محیط‌بانان پرتلاش و قدیمی در عرصه‌ حفاظت از طبیعت ایران بود، در اثر حادثه‌ای که دلایل وقوع آن در دست بررسی است، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

وی در ادامه افزود: ایشان در طول سال‌های خدمت در یگان حفاظت محیط زیست منشآ خدمات ارزشمندی بود که نتایج بسیاری از آنها همچنان در مناطق مختلف و به ویژه منطقه‌ی دماوند قابل لمس است.

همچنین تقی‌زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند در خصوص این حادثه اذعان داشت: عباس میرزاکریمی، رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند حوالی ساعت ۲۱ شب گذشته در مسیر جاده گرمابسرد به سمت دماوند با استفاده از سلاح جنگی کلاش مورد حمله و هدف گلوله قرار گرفت.

دادستان دماوند خاطر نشان کرد: پس از سوء قصد به وسیله سلاح جنگی، ایشان به بیمارستان منتقل می‌شوند که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهند.

وی در پایان تاکید کرد: علت انگیزه و شناسایی مهاجمان در دست بررسی است.