بابک افروز، مدیر کل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: برای جمع‌آوری کتاب در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تا به امروز چهار دفتر پستی، همچون دفتر پست شهید یوسفیان و ۱۲ واحد سیار در محل‌هایی که تراکم بیشتری از انتشاراتی‌ها حضور دارند در نقاط مختلف شهر تهران […]

بابک افروز، مدیر کل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: برای جمع‌آوری کتاب در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تا به امروز چهار دفتر پستی، همچون دفتر پست شهید یوسفیان و ۱۲ واحد سیار در محل‌هایی که تراکم بیشتری از انتشاراتی‌ها حضور دارند در نقاط مختلف شهر تهران تعبیه شده است.

وی افزود: محل قرارگیری واحدهای سیار مشخص شده است و در پی هماهنگی‌های لازم با راهنمایی و رانندگی هستیم که اجازه توقف خودروها در نقاط مشخص شده را بدهند تا با مشکلی مواجه نشویم.

مدیرکل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت ملی پست ایران همچنین بیان کرد: همانند نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که ناشران به غرفه‌های پست مراجعه می‌کردند تا کتاب‌ها را تحویل دهند، حال در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز باید کتاب‌هایی که از سوی مردم خریداری شده را بسته بندی کرده و به مأموران پست در این واحدهای سیار تحویل دهند.

وی در ادامه عنوان کرد: مدیران پست و‌ ناشران سایر استان‌ها نیز در حال برگزاری جلسات مختلف و طراحی برنامه‌ها برای هماهنگی‌های لازم هستند تا به فراخور نوع استان و شرایط آن تصمیمات لازم گرفته شود.

بابک افروز در پایان گفت: در اکثر استان‌ها جمع‌آوری کتاب‌ از محل انتشاراتی‌ها انجام می‌پذیرد. در برخی استان‌ها که تراکم ناشران بیشتر است  واحد سیاری را در محلی قرار می‌دهیم تا جمع‌آوری کتاب‌ها صورت گیرد. البته تصمیم نهایی در این خصوص با مدیر هر استان است. هر استان موظف است کتاب‌ها را جمع‌ کند، بنابراین پست استان می‌تواند واحد سیار قرار دهند، مأمور پست برای دریافت برود یا ناشران خود کتاب‌ها را تحویل ‌دهند.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم  بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس