نشست سرناظرین هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند با حضور مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، عزت الله خانجانی، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان دماوند و جمعی از سر ناظران در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد. مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، در این نشست با تاکید بر این که انتخابات یکی از […]

نشست سرناظرین هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند با حضور مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، عزت الله خانجانی، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان دماوند و جمعی از سر ناظران در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، در این نشست با تاکید بر این که انتخابات یکی از اتفاقات مهم کشور است که پایه‌های مردم سالاری دینی بر آن استوار است، تصریح کرد: ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات، موظفیم این اتفاق مهم را در چارچوب قوانین برگزار کنیم؛ مسئولان حوزه اجرایی و نظارت یک هدف مشترک دارند که آن، برگزاری انتخابات سالم و پرشور است تا پاسخ اعتماد مردم را به درستی بدهیم.

وی در ادامه افزود: هیچ دلیلی برای رقابت و اختلاف وجود ندارد؛ انتخاب ها بر اساس اعتقادات و تفکرات افراد است و مجریان و ناظران انتخابات حق هیچگونه دفاع و حمایت از کاندیداها را نخواهند داشت.

حیدری با تاکید بر این که در این دوره از انتخابات از تجربیات گذشته استفاده خواهیم کرد، بیان داشت: با توجه به برگزاری انتخابات در خرداد ماه و شرایط جوی، با برگزاری انتخابات در محوطه ها و فضای باز، بخشی از نگرانی‌ها در خصوص شیوع بیماری کرونا برطرف خواهد شد؛ در این دوره از انتخابات، کمیته سلامت با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان تشکیل شده تا با نظارت دقیق و رعایت پروتکل‌ها و تامین ملزومات بهداشتی، امنیت روحی،جسمی و روانی مردم تامین شود.

فرماندار شهرستان دماوند اذعان داشت: شعبات اخذ رای با هماهنگی معاونت سیاسی فرمانداری و شورای نگهبان مورد بازدید قرار خواهد گرفت تا نقاط قوت و ضعف آنها مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص محل برگزاری انتخابات اظهار داشت: اولویت محل برگزاری انتخابات با مدارس، محوطه‌های باز و در نهایت مساجد خواهد بود.

در ادامه این نشست خانجانی، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان دماوند، اذعان داشت: در انتخابات سال 1400 شهرستان دماوند به 19 ناحیه تقسیم شده و در هر ناحیه یک سر ناظر به نظارت امور مربوطه خواهد پرداخت.

وی مسئولیت برگزاری انتخابات را با مجموعه فرمانداری و شورای نگهبان دانست و تاکید کرد: در انتخابات سال 1400، شاهد افزایش تعداد صندوق‌ها در شهرستان خواهیم بود و در هر روستا انتخابات به صورت مستقل برگزار می شود.