حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و ششمین جلسه این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه […]

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و ششمین جلسه این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه باید کاری کنیم که در عین مدیریت هوشمند بیماری کرونا، امورات جاری جامعه و کشور هم دچار صدمه و آسیب نشوند؛ گفت: با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت در خصوص احتمال اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم، باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل کنیم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شرایط کنترلی قرار دارد؛ دوباره اوج گیرد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: رسیدن آمار مرگ و میرها به عددی درحدود ۷۰ نشان از تلاش شبانه روزی و مسیر رو به روشن مجموعه دستگاه‌های ذی ربط در کنترل بیماری کرونا دارد.

وی در همین خصوص گفت: باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری گفت: یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور گردد؛ مساله مسافرت‌های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می‌گردد که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع گردد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی‌های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیش بینی مان بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی در این خصوص گفت: باید چهار وزارت خانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری در کشور داشته باشند.

وی در این خصوص گفت: به هر روی کرونا بیماری غافلگیر کننده‌ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد و برای همین آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می‌رسد.

موضوع استفاده از امکانات الکترونیکی برای جلوگیری از هر گونه اجتماع مردمی از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

معاون وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به خبرهای خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می‌شنویم؛ انشاا… شاهد حضور هر چه سریع‌تر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

 

منبع: خبرگزاری مهر