دیدار تیم‌های استقلال و نساجی در هفته چهاردهم رقابتهای لیگ برتر، پنجمین تقابل لیگ برتری دو تیم است که در همه ادوار این مسابقات صورت گرفته و در هیچیک از ۴ بازی گذشته استقلال شکست نخورده است. فکری دومین مربی ایرانی استقلال در ۳ دیدار از ۴ دیدار گذشته آبی پوشان مقابل نساجی مربیان خارجی روی نیمکت آبیها نشسته‌اند و فرهاد […]

 دیدار تیم‌های استقلال و نساجی در هفته چهاردهم رقابتهای لیگ برتر، پنجمین تقابل لیگ برتری دو تیم است که در همه ادوار این مسابقات صورت گرفته و در هیچیک از ۴ بازی گذشته استقلال شکست نخورده است.

فکری دومین مربی ایرانی استقلال

در ۳ دیدار از ۴ دیدار گذشته آبی پوشان مقابل نساجی مربیان خارجی روی نیمکت آبیها نشسته‌اند و فرهاد مجیدی تنها مربی ایرانی است در یک بازی مقابل نساجی روی نیمکت استقلال نشسته است و محمود فکری روز جمعه دومین مربی ایرانی آبیها در چنین دیداری خواهد بود.

وینفرد شفر ۲ بازی و استراماچونی یک بازی هدایت آبیها را در این دیدار بر عهده داشته‌اند و فرهاد مجیدی نیز یک بار روی نیمکت استقلال نشسته است.

پیروزی با مربیان خارجی

استقلال تاکنون ۲ بار برابر نساجی در لیگ برتر به پیروزی رسیده که هر دو پیروزی توسط دو مربی خارجی این تیم در دو فصل پیاپی بوده است و در تنها بازی که یک مربی ایرانی (فرهاد مجیدی) سرمربی استقلال بوده، دیدار دو تیم مساوی شده است.

فکری می‌تواند اولین مربی ایرانی باشد که نساجی را با استقلال شکست می‌دهد. همچنین وی با داشتن سابقه هدایت این تیم مقابل نساجی، اولین مربی خواهد شد که روی نیمکت هر دو تیم در لیگ برتر نشسته است.

برتری با استقلال

در ۴ دیدار قبلی دو تیم، ۲ بار استقلال پیروز شده و ۲ بار هم بازی مساوی شده است. در این بازی‌ها استقلال ۴ و نساجی ۲ بار به گل رسیده‌اند و هیچ بازیکنی از دو تیم نتوانسته‌اند بیشتر از یک بار گلزنی کنند.

زننده اولین گل استقلال در تاریخ رقابتهای لیگ برتر به نساجی، مرتضی تبریزی است و به جز وی، علی کریمی، مهدی قایدی و شیخ دیاباته هم دیگر گلزنان آبی هستند. محمد میری و محمد عباس زاده هم بازیکنانی از نساجی هستند که موفق به باز کردن دروازه استقلال شده‌اند.

همه دیدارهای گذشته استقلال و نساجی در لیگ برتر؛

 

فصل تاریخ میزبان میهمان گلزنان
۹۷-۹۸ ۹۷/۶/۳۱ نساجی صفر استقلال صفر
۹۷-۹۸ ۹۷/۱۲/۲۵ استقلال یک نساجی یک تبریزی
۹۸-۹۹ ۹۸/۹/۴ نساجی یک استقلال ۲ کریمی، قایدی
عباس زاده
۹۸-۹۹ ۹۹/۵/۲ استقلال یک نساجی یک دیاباته، میری

 

کنبع: خبرگزاری مهر