وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال در جریان دیدار مقابل نساجی عصبی شد و بعد از آن با درخواست خودش تعویض شد تا این اتفاق سرآغاز یکسری حاشیه برای کاپیتان آبی پوشان باشد. رسانه‌ای شدن نامه استقلال به کمیته اخلاق که با استناد به مصاحبه مدیرعامل باشگاه با سایت رسمی‌اش پاسخی به نامه کمیته اخلاق […]

وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال در جریان دیدار مقابل نساجی عصبی شد و بعد از آن با درخواست خودش تعویض شد تا این اتفاق سرآغاز یکسری حاشیه برای کاپیتان آبی پوشان باشد.

رسانه‌ای شدن نامه استقلال به کمیته اخلاق که با استناد به مصاحبه مدیرعامل باشگاه با سایت رسمی‌اش پاسخی به نامه کمیته اخلاق بوده نیز حاشیه‌هایی را برای غفوری ایجاد و ابهاماتی را به وجود آورد.

بر اساس نامه رسانه‌ای شده، وریا غفوری دو فصل (۹۹-۹۸ و ۱۴۰۰-۹۹) با آبی پوشان به مبالغ ۲ میلیارد و ۲ میلیارد و هفتصد میلیون با استقلال قرارداد داشت که اصلاحیه قرارداد او به ترتیب ۶ میلیارد برای فصل ۱۴۰۰-۹۹ و ۸ میلیارد برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جمعاً به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان می‌باشد. با این حال در جامعه چنین جا افتاده که قرارداد ۲ میلیارد و هفتصد میلیونی وی به ۱۴ میلیارد افزایش پیدا کرده که این درست نیست.

۱- وریا غفوری از ادوار گذشته حضورش در استقلال مبلغی در حدود یک و نیم میلیارد طلب داشته که با پیشنهاد مدیرعامل وقت استقلال، به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل از سوی AFC، منوط به اضافه شدن این مطالبات غفوری از مطالباتش گذشت و این مطالبات در قرارداد جدیدی اضافه شد؛ تا اینجای کار یک و نیم میلیارد، به ۲ میلیارد و هفتصد میلیون اضافه می‌شود که جمع آن به ۴ میلیارد و دویست میلیون برای فصل ۱۴۰۰-۹۹ می‌رسد.

۲- به غفوری پیشنهاد می‌شود یک فصل دیگر نیز قراردادش را تمدید کند تا خیال باشگاه استقلال بابت فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بابت حضور وی آسوده شود و به ازای این پیشنهاد تمدید برای یکسال، لاجرم و بر اساس عرف فوتبال، مبلغی به پایه قرارداد سال اول اضافه می‌شود.

۳- رشد نرخ بی‌رویه قرارداد بازیکنان فوتبال در لیگ برتر ایران که معلول عواملی از جمله قانون منع ورود بازیکنان خارجی و گرانی بی رویه دلار و تورم بی سابقه در کشور بود، نیز منجر به تجدید نظر، اصلاح و اضافه شدن مبلغ دیگری به مبلغ پایه قرارداد این بازیکن می‌شود.

۴- مقایسه رقم ۶ میلیاردی قرارداد فصل ۰۰-۹۹ وریا غفوری با توجه به کیفیت فوتبال وی، تأثیر گذاری‌اش در جریان کاری استقلال، کاپیتانی وی در این تیم، تعداد بازی‌ها و گل‌های زده‌اش، با ارقام دیگر فوتبالیست‌های هم سطح وی در سایر تیم‌های لیگ برتر، نشان می‌دهد همین مبلغ ۶ میلیارد برای یک فصل خیلی خارج از عرف روز نیست.

عملکرد وریا غفوری در دو فصل اخیر؛

وریا غفوری کاپیتان ۳۳ ساله آبی پوشان در لیگ شانزدهم و با نظر علیرضا منصوریان به استقلال ملحق شد و در ۴ فصل گذشته یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بازیکنان این تیم بوده است.

وی که ۲۷ بازی ملی رسمی نیز در کارنامه‌اش دارد، ۱۳۸ بازی رسمی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا با استقلال انجام داده و چهل و دومین بازیکنی است که بیشترین تعداد بازی را در تاریخ فوتبال ایران با پیراهن باشگاه استقلال داشته است. غفوری تاکنون ۲۲ بار هم برای آبی پوشان گلزنی کرده که برای یک مدافع کناری آماری خوب است. او ۲ گل از این تعداد گل را در دربی‌ها به ثمر رسانده است.

غفوری فصل گذشته در ۲۹ بازی آبی پوشان در لیگ برتر، در هر ۶ بازی این تیم در جام حذفی و در هر ۸ بازی آنها در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است تا با حضور در ۴۴ بازی در ۴۵ بازی فصل گذشته آبیها، بعد از سید حسین حسینی بیشترین تعداد بازی را داشته باشد.

وی همچنین در این فصل نیز در ۱۲ بازی از ۱۴ بازی آبی پوشان به میدان رفته و ۱۰۵۶ دقیقه برای آن بازی کرده است. غفوری در حال حاضر با ۴ گل در کنار مهدی قایدی بهترین گلزن استقلال است.

 

منبع: خبرگزاری مهر