علی خدایی با اشاره به اینکه عدد و رقم دستمزد عقب ماندگی بسیار زیادی دارد گفت: اینکه در برخی رسانه ها اعلام می شود که به طور مثال دستمزد کارگران 35 درصد افزایش می یابد, 35 درصد دستمزد فعلی حدود 700 هزار تومان می شود. واقعاً‌ هزینه زندگی یک خانوار 4 نفره طی یک سال […]

علی خدایی با اشاره به اینکه عدد و رقم دستمزد عقب ماندگی بسیار زیادی دارد گفت: اینکه در برخی رسانه ها اعلام می شود که به طور مثال دستمزد کارگران 35 درصد افزایش می یابد, 35 درصد دستمزد فعلی حدود 700 هزار تومان می شود. واقعاً‌ هزینه زندگی یک خانوار 4 نفره طی یک سال گذشته 700 هزار تومان بیشتر شده است؟

وی گفت: اینکه وارد عدد و ارقام درصدی شویم به ضرر کارگران است. بنابراین درخواست ما این است که میزان افزایش دستمزد کارگران امسال به “ریال ” تعیین شود. اعلام کنند که چقدر به دستمزد کارگران اضافه می شود.

خدایی بیان کرد: درخواست ما این است که دولت هر چه سریع تر جلسات مزدی را برگزار کند, اما نگاه کلی گروه کارگری به ماجرا این است که به هیچ عنوان به کش دار شدن جلسات راضی نیستیم. حتی اگر در 10 دقیقه اول جلسات مزدی, گروه کارگری به خواسته ” منطقی و معقول ” خود برسند, مصوبه مزدی را امضا خواهند کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه برخی از صحبت های ما برداشت کرده اند که افزایش دستمزد به صورت یک رقم ثابت تعیین شود گفت: اصلاً ‌چنین پیشنهادی مطرح نکرده ایم, اگر افزایش دستمزد به صورت رقم ثابت باشد, فاصله بین سابقه و مهارت از بین می رود و این تصمیم برای بازار کار و طبقه بندی مشاغل مناسب نیست.

وی اظهار داشت: رأی گروه کارفرمایی در شورای عالی کار از همه بیشتر است. نمی توانم قولی به کارگران بدهیم اما تلاش خود را می کنیم که اتفاق خوبی برای سال آینده رقم بخورد.

وی افزود: اما اگر خواسته گروه کارگری محقق نشود, تا بی نهایت به مذاکرات ادامه می دهیم. روال ما همواره این بوده است که بحث قدرت خرید از دست رفته کارگران در سال های گذشته جبران شود. عدد و رقم مزد و درصد تعیین مزد برای ما ملاک نیست. آنچه برای ما ملاک است سفره کارگران و معیشت آنها است. با اعدادو ارقام نمی خواهیم بازی کنیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/*