هیات فوتبال استان تهران از اسفندماه سال ۱۳۹۷ که دوره قانونی حبیب الله شیرازی به پایان رسید با وجود همه انتقادات و حاشیه‌هایی که پیرامونش به وجود آمد توسط وی اداره شد و تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات در چند مقطع راه به جدایی نبرد. اختلاف نظرهایی که بین اداره کل ورزش و جوانان استان با هیات و فدراسیون فوتبال […]

هیات فوتبال استان تهران از اسفندماه سال ۱۳۹۷ که دوره قانونی حبیب الله شیرازی به پایان رسید با وجود همه انتقادات و حاشیه‌هایی که پیرامونش به وجود آمد توسط وی اداره شد و تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات در چند مقطع راه به جدایی نبرد.

اختلاف نظرهایی که بین اداره کل ورزش و جوانان استان با هیات و فدراسیون فوتبال وجود داشت عملاً اجازه نداد انتخابات این هیات در زمان‌هایی تعیین شده برگزار شود اما در نهایت با تصمیم فدراسیون فوتبال مقرر شد روز چهارم اسفند ۹۹ انتخابات برای تعیین رئیس هیات تهران در فاصله چهار روز مانده تا انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود.

با موافقت فدراسیون فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار است این انتخابات فردا دوشنبه با حضور ۱۵ نامزد نشستن روی صندلی ریاست این هیات برگزار شود.

اسماعیل گودرزی، امیرحسین فتاحی، حبیب الله ابوالحسن شیرازی، حسین اخوت، حسین خبیری، حسین صالح، سیدنورالدین بدخشان، علی ایلکا، علیرضا یزدانی، مجید خاتونی، مجید کیومرثی، محمد مومنی، مهدی طهافچی، مهدی ملک آباد و نیما نکیسا گزینه‌هایی هستند که برای رسیدن به صندلی ریاست هیات فوتبال با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که چند نامزد در روز برگزاری مجمع به نفع گزینه‌های مد نظر خودشان که اعتقاد دارند شانس بالایی برای ریاست دارند کنار خواهند رفت تا دور نهایی رای گیری با گزینه‌های کم تعدادتری برگزار شود.

هر چند تعداد نامزدهای حضور در این انتخابات زیاد است اما فعالیت‌های روزهای اخیر نشان می‌دهد که رقابت اصلی بین افرادی خواهد بود که تعدادشان از انگشتان یک دست هم کمتر است.

با این حال اهالی فوتبال تهران امیدوارند خونی تازه در رگ‌های هیات پایتخت تزریق شود اما به نظر می‌رسد رایزنی‌های رئیس پیشین شانس او برای ماندن در این مسئولیت را بالا برده و درِ هیات فوتبال همچنان روی همان پاشنه قبل خواهد چرخید.

در میان گزینه‌های ریاست نیما نکیسا دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در روزهای گذشته تلاش زیادی کرده تا بتواند نظر مثبت اعضای مجمع را به خود جلب کند. او بسیار امیدوار است که با پیروزی در این انتخابات ریاست هیات فوتبال تهران را برعهده بگیرد.

از علی ایلکا یکی از مدیران باسابقه که در فدراسیون فوتبال و اداره کل تربیت بدنی تهران مسئولیت‌های مختلفی را برعهده داشته نیز به عنوان یکی از گزینه‌هایی نام برده می‌شود که در رقابت برای ریاست شانس دارد.

با این حال به نظر می‌رسد حبیب الله شیرازی که البته انتقادات زیادی به دوره مدیریت وی وارد بوده شانس بالاتری نسبت به بقیه برای ماندن در مسئولیتش دارد. شیرازی در شرایطی آماده حضور در این انتخابات می‌شود که دوره حضورش در هیات فوتبال با انتقادات زیادی همراه بود و عملکردش نه تنها به بهتر شدن وضعیت فوتبال پایتخت کمک نکرده بلکه فساد و بی اخلاقی‌هایی که در رده‌های مختلف وجود داشته افزایش هم پیدا کرده است!

اهالی فوتبال امیدوارند برای کم شدن حاشیه‌ها و فساد و تبانی در فوتبال تهران خون تازه ای به هیات این استان تزریق شود و اعضای مجمع گزینه جدیدی را به عنوان رئیس انتخاب کنند اما شواهد نشان می‌دهد شیرازی مورد حمایت برخی مسئولان تاثیرگذار در فوتبال است و همچنان سکان هدایت هیات پایتخت را برعهده خواهد داشت.

 

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/*