شهرام موحدی اظهار داشت: ماهیان زینتی عید نوروز نمی‌توانند عامل انتقال کرونا به انسان باشند و تنها اگر قطرات ویروس کرونا بر روی ظرف انتقال ماهی قرار داشته باشد می‌تواند زمینه ابتلا به بیماری را فراهم کند. مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با تاکید بر اینکه ویروس کرونا نمی‌تواند از طریق آبزیان و حیوانات به صورت خاص منتقل نمی‌شوند، تصریح کرد: […]

شهرام موحدی اظهار داشت: ماهیان زینتی عید نوروز نمی‌توانند عامل انتقال کرونا به انسان باشند و تنها اگر قطرات ویروس کرونا بر روی ظرف انتقال ماهی قرار داشته باشد می‌تواند زمینه ابتلا به بیماری را فراهم کند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با تاکید بر اینکه ویروس کرونا نمی‌تواند از طریق آبزیان و حیوانات به صورت خاص منتقل نمی‌شوند، تصریح کرد: اگر ظروف ماهی ضدعفونی و دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه شده رعایت شود جای نگرانی از خرید ماهیان زینتی شب عید نیست.

وی در ادامه با اشاره به تلاش و مجاهدات کارکنان دامپزشکی اصفهان در راستای مهار آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در اصفهان به عنوان مهمترین قطب تولید گوشت سفید و قرمز در کشور گفت: پرندگان وحشی و آبزی می‌توانند زمینه ابتلای ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را فراهم کنند که تاکنون با آگاهی بخشی و اقدامات انجام شدهاز این بیماری در اصفهان گزارشی نداشتیم.

انتهای پیام/*