دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در دیدار پایانی مسابقات کشتی آزاد صربستان با پیروزی بر حریف مولداوی به مدال طلا دست یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه شرقی، امیرعلی آذرپیرا پهلوان نام‌آور ایران در پایان رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان وزن ۹۷ کیلو توانست در دیدار پایانی مسابقات در شهر بلگراد صربستان با پیروزی ۷ به ۳ بر رادو لیفتر از کشور مولداوی به مدال طلای این وزن دست پیدا کند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورد.

آذرپیرا در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر واسیل پولیوچنکا از بلاروس را مغلوب کرد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۳ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت.

وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر جاناتان آیلو از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد و رادو لیفتر دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال اروپا از کشور مولداوی را با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی پردیس طلایی شد

احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، علی‌اکبر فضلی در وزن ۷۰ کیلوگرم و علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

امیرعلی آذرپیرا دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس است.

انتهای پیام/*