مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: با انسداد ۲۵ حلقه چاه غیرمجاز از خروج ۴۹۵ هزار متر مکعب آب در سال از سفره‌های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه شرقی، وحید مرادی‌نسب با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی توسط همکاران بازرسی و نظارت و در راستای اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی سه روز کاری ۲۵ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان پردیس در مجموع با دبی ۲۵  لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

مرادی‌نسب با تأکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: امور منابع آب تهران و پردیس براساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/*