امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: کسانی که این همه جنایات را می بینند و سکوت میکنند در خون کودکان مظلوم فلسطینی شریک هستند؛ امروز سکوت دیگر معنایی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه شرقی، حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های عبادی_سیاسی نمازجمعه امروز، گفت: یکی از عوامل تحکیم بنیان خانواده، توجه به سنّت های الهی است؛ سنّت های الهی همان قواعد حتمی و ضروری در زندگی انسان است که شناخت آنها موجب زندگی بهتر و لذت بخش تر است.

وی اذعان داشت: یکی از قواعد و سنّت های الهی، همراهی بلا و نعمت است؛ به فرمایش قرآن کریم، همیشه همراه سختی، گشایش و آسانی است (انّ مع العُسر یُسراً)؛ این نکته کلید گنجینه ای مهم از حقایق عالم است.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه افزود: خدا گر ز حکمت ببندد دری، ز رحمت گشاید در دیگری؛ همان وقتی که احساس سختی و مشکلات داری، همان وقت یک نعمتی از سوی خدا، تو را در آغوش گرفته است.

حجت الاسلام حیدری در ادامه بیان داشت: رژیم صهیونیستی با بمباران بیمارستان المعمدانی، روی داعشی ها و همه جنایتکاران تاریخ را سفید کرد و دیگر با هیچ چیزی نمیتوان چهره زشت و سیاه اسرائیل را پاک کرد؛ امروز دنیا، اسرائیل را به عنوان جنایتکار جنگی میشناسد.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی، بعد از فشار افکار عمومی تلاش کرد، با فریب افکار عمومی این جنایت را به گردن حماس بیاندازد، ولی در این اقدام ناکام ماند؛ جکسون هینکل فعال رسانه ای آمریکایی در صفحه شخصی خود افشا کرد که فیلم منتشره توسط صهیونیست ها،‌ جعلی و مربوط به سال ۲۰۲۲ است.

حجت الاسلام حیدری افزود: همچنین خبرنگار بی بی سی اعتراف کرد که این جنایت کار خود اسرائیل است چون راکت های حماس،‌ قدرت چنین انفجاری ندارد؛ صفحه رسمی اسرائیل در فیس بوک اعتراف کرد: به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی، بیمارستان را زدیم و مرگ آسان را به آنها هدیه دادیم!!! لعنت خدا بر شما! شما چقدر پست هستید!!!

وی خاطر نشان کرد: کسانی که این همه جنایات را می بینند و سکوت میکنند در خون کودکان مظلوم فلسطینی شریک هستند؛ امروز سکوت دیگر معنایی ندارد.

وی گفت: قضیه فلسطین اشغالی، مسئله امروز نیست بلکه اقدام طوفانی حماس، عکس العمل و واکنش یک ملّت مظلوم و داغدیده بعد از ۷۵ سال اشغالگری صهیونیست است و کاملاً حق دارند که سرزمین خودشان را پس بگیرند و آزادی قدس، آرزوی همه مردم فلسطین، کودک و بزرگ، پیر و جوان است؛ امروز همه آزادی خواهان دنیا، حتی یهودیان آزادی خواه، از مردم مظلوم فلسطین حمایت میکنند. چرا که قضیه فلسطین، یک مسئله انسانی است.

امام جمعه فیروزکوه بیان داشت: اسرائیل بداند با ادامه جنایات خویش، گروه های دیگر مقاومت وارد عمل خواهند شد و این یعنی تسریع در نابودی و حذف کامل رژیم خبیث صهیونیستی.

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: مردم مظلوم فلسطین نیاز به حمایت مادی و معنوی ما دارند؛ کمیته امداد و هلال احمر، آماده دریافت کمک های مردمی هستند تا به نیابت از شهدا، در این نبرد حق با باطل سهیم باشیم.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه در ادامه عنوان کرد: هفته تربیت بدنی را خدمت ریاست محترم اداره ورزش و جوانان و پرسنل خدوم و زحمتکش اداره تبریک عرض میکنم و از زحمات ایشان تشکر میکنم.

حجت الاسلام حیدری اظهار داشت: توصیه میکنیم ورزش همگانی را ترویج کنیم،‌ چرا که همه ما به ورزش نیاز داریم و ترویج ورزش، ترویج معروف است و ورزش برای همگان یک ضرورت است؛ همچنین در زمینه ورزش قهرمانی، باید با ورود به مدارس،‌ استعدادهای ورزشی را کشف کرده و از آنها حمایت کنیم تا در آینده ورزشکاران خوبی تحویل جامعه بدهیم.

 

انتهای پیام/*